Izvor: HGK

Vladimir Tomaić, vlasnik tvrtke Tomaić-Commerce d.o.o., Otočac, te Sirane Runolist, Krasno

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Iznimna korist Komore

HGK je u konkretnom slučaju naše male tvrtke do sada bio od iznimne koristi. Sudjelovanje na sajmovima, izložbama, prezentacijama i drugim događanjima bez Komore bilo bi nam otežano ili gotovo nemoguće.

U suradnji s lokalnom Komorom odrađivali smo niz projekata i uvijek nailazili na razumijevanje i podršku. Radi primjera, organizacija samo jedne radionice, seminara ili predavanja koji se moraju platiti drugim organizatorima izvan HGK-a nas stoje više nego članarina koju plaćamo Komori.

Mi mali gospodarstvenici ne vidimo razloga za svođenje HGK-a na interesnu kuću velikih gospodarstvenika. Ako nekoga treba štititi, pomagati mu i biti na raspolaganju - to je onda Komora. Svakako da postoji prostor za unapređenje njenog rada, no ovakvi radikalni rezovi, bez detaljne analize o tome što se time dobiva a što gubi, su presmjeli. Lako je rušiti postojeće sustave a istovremeno ne imati viziju izgradnje novih supstituta.