Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Virovitica će 6. lipnja 2018. godine biti domaćin obilježavanja Svjetskog dana sajmova

Objavljeno: 15. 11. 2017. , Ažurirano: 15. 11. 2017.

U Virovitici je 13. studenoga održan sastanak na kojem je odlučeno da će Virovitica 6. lipnja 2018. godine u povodu obilježavanja Svjetskog dana sajmova biti domaćin konferencije Transformacije u sajamskoj industriji: Trendovi i iskustva koju organizira časopis Suvremena trgovina.

Sastanku su prisustvovali zamjenik župana Virovitičko-podravske županije Marijo Klement, gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin sa suradnicima, direktor Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura, direktor sajma Viroexpo Bojan Mijok te predstavnici časopisa Suvremena trgovina.

Na sastanku su dogovarane aktivnosti povezane s održavanjem konferencije.

Teme konferencije bit će povezane s općim prilikama te kretanjima i trendovima sajamske industrije. Govorit će se i o promjenama u očekivanjima izlagača i posjetitelja, digitalizaciji sajamskih aktivnosti te utjecaju lokalnih i regionalnih sajmova na gospodarska kretanja i razvoj, s posebnim osvrtom na izvoz, rekao je, uime organizatora Suvremene trgovine Ante Gavranović, član uredništva časopisa.
Prema riječima Ante Gavranovića, na konferenciji se očekuje stotinjak sudionika iz Hrvatske, BiH, Crne Gore, Mađarske, Slovenije, Srbije, predstavnici županija i gradova te predstavnici županijskih komora HGK.

Domaćini su se tom prigodom osvrnuli na bogatu sajamsku tradiciju grada te sajam Viroexpo, jedan od tri najveća sajma u Republici Hrvatskoj, istaknuvši kako ova manifestacija dodatno potvrđuje jednu od vodećih pozicija Virovitičko-podravske županije i Grada Virovitice kao sajamskog središta.

Na kandidaturi Virovitice kao domaćina zahvalio je direktor Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura: „Mi svi organizatori sajma Viroexpo, Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Virovitica, HOK – POK Virovitičko-podravske županije i Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije, zahvaljujemo organizatorima ove manifestacije, časopisu Suvremena trgovina, na prihvaćanju naše nominacije za održavanje ove manifestacije u našem županijskom središtu, osobito imajući na umu da su se za manifestacije kandidirala i neka druga sajamska središta. Ističemo zadovoljstvo i radost što je prihvaćen naš prijedlog jer to svrstava Viroviticu uz Zagreb i Opatiju, gdje su dosad održane konferencije obilježavanja dana sajmova. To potvrđuje Viroviticu kao sajamsko središte.

Konferencija Transformacije u sajamskoj industriji: Trendovi i iskustva održat će se u organizaciji Suvremene trgovine te pod pokroviteljstvom Virovitičko-podravske županije, Grada Virovitice i Hrvatske gospodarske komore.