Veliko zanimanje za prezentacije projekata sa sajma ProjektiKA

Objavljeno: 02. 03. 2018. , Ažurirano: 02. 03. 2018.

Prepuna dvorana Županijske komore Karlovac dokaz je velikog zanimanja za predstavljanje odabranih kvalitetnih projekata s 1. Međunarodnog sajma projekata u Gradu susreta ProjektiKA, koje je održano 1. ožujka.

Prvi dan Sajma projekata u Gradu susreta otpočeo je predstavljanjem projekata s područja Karlovačke županije. Predsjednik ŽK Karlovac Zlatko Kuzman predstavio je vodič za investitore Karlovačka županija – Vaš poslovni partner. Vodič je izradila karlovačka komora radi predstavljanja Karlovačke županije i njezinih gospodarskih subjekata kao kvalitetnih partnera za realizaciju zajedničkih poduzetničkih poduhvata i pružanja informacija o mogućnostima i uvjetima ulaganja te o poticajnim mjerama za investitore.

Kao primjer dobre prakse ne samo uspješno provedenog projekta financiranog sredstvima EU nego i njegov još uspješniji nastavak poslovanja Viktor Šegrt, direktor Razvojne agencije Karlovačke županije Karla, opisao je Slatkovodni akvarij Karlovac – KAquarium. Pročelnica UO za razvoj grada, gospodarstvo i EU fondove Grada Karlovca Snježana Turalija predstavila je projekte grada u vezi s energetskom učinkovitosti i upućivala na njihov utjecaj i na gospodarske aktivnosti u smislu angažiranja poduzetnika sa svojim proizvodima i uslugama.

Posebno je zanimanje pokazano za prezentacije projekata iz susjednih županija i prekograničnih regija. Tako je posredstvom Gospodarske komore Novo Mesto predstavljen Centar kompetencija za kadrove iz kemijske industrije, a u suradnji s Privrednom komorom Unsko-sanskog kantona projekt Turistički klaster Una. Turističkom djelatnosti bavi se i predstavljeni projekt iz Ličko-senjske županije Definiranje, brendiranje i promocija destinacije Plitvičkih jezera i Sisačko-moslavačke županije Izgradnja kampa u kompleksu Top Terme d.o.o. Budući da se radi o, zapravo, međusobno povezanim turističkim destinacijama, svi su ti projekti nova osnova za zajedničku suradnju. Predsjednik Županijske komore Rijeka Vidoje Vujić predstavio je projekt izgradnje hrvatskog UPP/LNG terminala, dok je načelnik općine Pisarovina predstavio projekt izradnje i uređenja poduzetničke zone.

Uz poduzetnike i uzvanike iz Karlovačke županije, na prezentacijama su bili i potpredsjednici HGK Josip Zaher, Tomislav Radoš i Mirjana Čagalj.

„Upravo ovakve aktivnosti, kakav je ovaj sajam projekata koji je organizirala Županijska komora Karlovac, najbolji su primjer uloge HGK u povezivanju jedinica lokalne samouprave i poduzetnika na umrežavanju i osmišljavanju razvojnih projekata koji će imati pozitivne utjecaje na gospodarsku klimu i razvoj“, kazala je potpredsjednica Čagalj.

U nastavku su održane još dvije uspješne prezentacije. Igor Capan, direktor tvrtke Projektna vizija, održao je radionicu Generiranje projektne ideje – prvi korak do uspješnog EU projekta, a sveučilišni profesor Velimir Srića govorio je o razvoju investicijskih projekata uz poštovanje koncepta digitalne i kružne ekonomije.

Igor Capan na prezentaciji u ŽK Karrlovac.JPG

Velimir Srića na prezentaciji ŽK Karlovac.jpg