Izvor: pixabay

Dodatno predavanje u Osijeku o usklađivanju s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR)

Objavljeno: 17. 05. 2018. , Ažurirano: 22. 05. 2018.

Zbog velikog interesa za temu o usklađivanju s GDPR-om, Županijska komora Osijek, u suradnji s Obrtničkom komorom Osječko-baranjske županije, ponovo organizira predavanje o usklađivanju s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR), koje će se održati u petak, 8. lipnja, u 10 sati u ŽK Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Puna primjena Opće uredbe o zaštiti podataka (GDPR) u Hrvatskoj počinje 25. svibnja. Prilagodba ovoj Uredbi podrazumijeva promjene u načinu prikupljanja, obrade i upravljanja osobnim podacima. Osnovni je cilj modernizirati način upravljanja i zaštite osobnih podataka te spriječiti moguće rizike neprimjerenog korištenja i zlouporabe podataka.

Uredba se odnosi na sve pravne subjekte, bez obzira na njihovu djelatnost i veličinu, koji prikupljaju i obrađuju osobne podatke te predviđa vrlo visoke kazne za neusklađenost.

Predavanjem želimo pružiti osnovne informacije o obvezama poslovnih subjekata te predstaviti smjernice za implementaciju potrebnih tehničkih i organizacijskih mjera radi osiguranja učinkovite zaštite osobnih podataka.

Predavači:

Dr. sc. Silvana Tomić Rotim, direktorica i glavna konzultantica tvrtke ZIH d. o. o. iz Zagreba, ima više od 20 godina bogatog radnog iskustva u razvoju i isporuci savjetodavnih i edukacijskih usluga za javni i privatni sektor u zemlji i inozemstvu. Posljednih se 15 godina bavi vođenjem projekata, upravljanjem rizicima, informacijskom sigurnošću i osiguranjem kontinuiteta poslovanja. Vodila je više od 30 uspješnih projekata implementacije informacijske sigurnosti i osiguranja kontinuiteta poslovanja.

Nenad Bestvina, suosnivač tvrtke Spin d. o. o. iz Osijeka i certificirani Project Manager Professional (PMP), više od 25 godina sudjeluje u projektima razvoja i implementacije informacijskih sustava. Kao voditelj projekata implementacije ERP sustava u poslovnim sustavima raznih profila, uz ostvarenje postavljenih poslovnih ciljeva, kontinuirano prati i nastoji pridonositi njihovim poslovnim uspjesima.

Naknada za sudjelovanje iznosi 300 kuna (oslobođeno od PDV-a, prema članku 6. Zakona o PDV-u)

Članice HGK i HOK-a (trgovačka društva i obrtnici) ostvaruju popust te naknada za sudjelovanje iznosi 100 kuna.

Prijaviti se možete putem online prijavnice koja se nalazi u nastavku ovog teksta do petka, 1. lipnja ili do popunjenja kapaciteta dvorane. Najkasnije dan prije predavanja potrebno je poslati potvrdu o plaćenoj kotizaciji na e-mail sbabic@hgk.hr.

Program predavanjapodaci za uplatu nalaze se u pratećim dokumentima.