Priručnik Urgentni program potresne obnove – UPPO

Objavljeno: 17. 06. 2020. , Ažurirano: 17. 06. 2020.

Priručnik Urgentni program potresne obnove – UPPO

Građevinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatska komora inženjera građevinarstva objavili su priručnik Urgentni program potresne obnove – UPPO, Građevinska tehnička rješenja, namijenjen inženjerima građevine, arhitektima, svim tvrtkama koje sudjeluju u sanaciji zgrada oštećenih potresom u Zagrebu i okolici, ali i predstavnicima stanara te tvrtkama koje se bave održavanjem zgrada.

Priručnik na 132 stranice donosi mnoštvo stručnih informacija koje mogu biti od velike pomoći svima uključenima u obnovu zgrada nakon potresa. Poglavlja priručnika daju podatke o uzrocima i otklanjanju oštećenja na dimnjacima, tavanskim zidovima, krovnim konstrukcijama i nekonstrukcijskim elementima graditeljske baštine. Obrađeni su i manji neodgodivi zahvati sanacije, podupiranja i ostala privremena rješenja, troškovničke stavke, projektiranje, nadzor i posebne kontrole provedbe projekta urgentne obnove te primjeri i detalji građevinsko-tehničkih rješenja.

Priručnik možete preuzeti s internetske stranice Hrvatske komore inženjera građevinarstva na POVEZNICI.