Zaklada HGK – ŽK Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata
Izvor: Pixabay

Upravni odbor Zaklade donio odluku o dodjeli stipendija

Objavljeno: 27. 11. 2019. , Ažurirano: 27. 11. 2019.

Upravni odbor Zaklade  HGK – Županijske komore Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata održao je svoju 39. sjednicu  u srijedu, 27. studenoga, u ŽK Koprivnica.

Na sjednici je donesena Odluka o  izboru kandidata za dodjelu stipendija temeljem utvrđene liste kandidata prijavljenih na Natječaj za dodjelu stipendija od 31. listopada 2019. godine.

Dobitnici stipendija sa kojima će se sklopiti Ugovor o stipendiranju, a kojima će se iz sredstava Zaklade dodjeljivati mjesečna stipendija od 1.500 kuna do kraja redovnog školovanja su:

• Marija Matos, studentica 3. god. preddiplomskog studija Rehabilitacije na Edukacijsko rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu,
  • Branko Kautero, student 4. god. integriranog preddiplomskog i diplomskog studija Fizike na  Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu,
  • Jelena Martinčić, studentica 1. god.diplomskog studija Eksperimentalne biologije na  Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu,
  • Marija Fabijanec, studentica 5. god. Medicinske biokemije na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu,
  • Dorotea Perović, studentica 1. god. diplomskog studija Kemije na Kemijsko-tehnološkom fakultetu Sveučilišta u Splitu.

Upravni odbor Zaklade donio je odluku o dodjeli stipendija na trinaestom po redu natječaju Zaklade  temeljem kriterija koji su utvrđeni u Pravilniku o uvjetima, načinu i postupku dodjele stipendija, a kandidatima za dodjelu stipendija vrednovani su uspjeh u studiju, godina studija, socijalno-ekonomski status i deficitarnost zanimanja u Koprivničko-križevačkoj županiji.