Uprava Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore u posjetu HGK

Objavljeno: 08. 03. 2018. , Ažurirano: 09. 03. 2018.

Luka Burilović, predsjednik  HGK, i Ivan Barbarić, potpredsjednik HGK za međunarodne poslove i EU, primili su 7. ožujka u nastupni posjet Svena Thorstena Potthoffa, novoimenovanog direktora Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore u Zagrebu, te predsjednika Uprave AHK Nicolasa Barona Adamovicha.

Budući da je Njemačka najznačajniji vanjskotrgovinski partner Republike Hrvatske, razgovaralo se o daljnjem poboljšanju bilateralnih gospodarskih odnosa te privlačenju njemačkih investitora u Hrvatsku. Osim toga, s obzirom na to da je HGK nositelj niza projekata kojima je cilj povećanje konkurentnosti i internacionalizacije hrvatskih poduzeća, obje su strane potvrdile interes za suradnju na brojnim temama, kao što su dualni sustav obrazovanja, poboljšanje investicijske klime u Hrvatskoj i snažnije povezivanje hrvatskih i njemačkih gospodarstvenika.