Učenici Erasmus+ projekta oduševljeni Splitom i Komorom

Objavljeno: 01. 10. 2019. , Ažurirano: 11. 10. 2019.

Predstavnici HGK – Županijske komore Split primili su 26. rujna sudionike projekta European Start Up, više od 40 splitskih i srednjoškolaca iz Poljske, Portugala i Litve s profesorima.

Projekt je to u sklopu Erasmus+ mobilnosti, koji se bavi poduzetništvom i približavanjem poduzetništva mladima te je cilj posjeta Komori bio upoznati se s ulogom i aktivnostima HGK, kao i načinima pokretanja tvrtki i poslovanja u Hrvatskoj.

Kratki video o Hrvatskoj približio je učenicima ljepote i gospodarske potencijale naše zemlje, a prezentacija HGK djelokrug rada i značaj Komore. Da im je predstavljeno bilo itekako zanimljivo posvjedočila su pitanja učenika i njihov interes za detaljnije informacije.

Srednjoškolci su potom obišli Poduzetnički inkubator ŽK Split za poduzetnice početnice, smješten na najvišemu katu zgrade splitske Komore, čije su im korisnice predstavile svoje tvrtke i djelatnosti te podijelile s njima svoja poduzetnička iskustva.

srednjoškolci.jpg

Srednjoškolci u razgovoru s korisnicama Inkubatora za poduzetnice početnice; Izvor: HGK