U ŽK Split osnovana Sekcija Zajednice kulturnog turizma

Objavljeno: 06. 06. 2018. , Ažurirano: 06. 06. 2018.

U Županijskoj komori Split, 5. lipnja je održana plenarna sjednica Sekcija Zajednice kulturnog turizma. Za predsjednicu novoosnovane Sekcije Zajednice kulturnog turizma izabrana je Tanja Tokić Vukušić, Redono d. o. o., a zamjenice predsjednice su: Marijana Joka-Restović, Authentica d. o. o., Dubravka Birimiša, Pira turistička agencija, Branka Ćubelić, Dreamtime d. o. o. te Dina Jakšić Pavasović, Jakšić galerija d. o. o., a poslovna tajnica je Ana Brzić iz Odsjeka za turizam u ŽK Split.

Sjednici su prisustvovali mahom predstavnici institucija, galerija i putničkih agencija zainteresirani za unapređenje i razvoj kulturnog turizma Splitsko-dalmatinske županije. Tijekom sjednice je predstavljena organizacija nacionalne Zajednice kulturnog turizma HGK prema kojoj će na županijskoj razini djelovati i Sekcija, dok je Jurica Glavina, iz Strukovne grupacije putničkih agencija ŽK Split u ime Udruženja destinacijskih menadžment kompanija Dalmacije predstavio Split B2B, međunarodnu konferenciju turizma posebnih interesa, koja će se održati od 17. do 20. listopada u Splitu, a čije su teme povijest, kultura i arheologija te turizam mladih. Prisutni su informirani i o nadolazećem Forumu gospodarskih komora, gradova i sveučilišta jadransko-jonskog područja koji će se održati od 16. do 18. listopada u Splitu, a pri kojem djeluje i okrugli stol održivog turizma koji će u ovogodišnjem izdanju tematski pokrivati upravo kulturni i kreativni turizam.

Prisutni su pozdravili inicijativu osnivanja Sekcije uz zaključak kako je potrebna suradnja svih interesnih struktura u ovom specifičnom segmentu turizma s ciljem podizanja kvalitete ponude kulturnog turizma.