U ŽK Pula održava se savjetovanje stručnjaka za zaštitu mozaičke baštine

Objavljeno: 02. 10. 2017. , Ažurirano: 02. 10. 2017.

Od 3. do 5. listopada u Županijskoj komori Pula održava se četvrto međunarodno savjetovanje stručnjaka za zaštitu mozaičke baštine jugoistočne Europe u sklopu projekta Southeast Europe Mosaics. Skup se održava uz financijsku potporu međunarodne organizacije Central European Initiative, a organizira ga Hrvatski restauratorski zavod u suradnji s Arheološkim muzejom Istre i Centralnim institutom za konzervaciju u Beogradu. Ovogodišnja je tema savjetovanja Prezentacija demontiranih mozaika na pokretnim podlogama. Cilj je raspravljati o problematici konzervatorsko-restauratorskih tehnika, o prošlim i sadašnjim rješenjima u radu s demontiranim mozaicima te o izazovima prezentacije i očuvanja demontiranih mozaika na pokretnim podlogama. Tehnologija i materijali, kao i pristup konzerviranju, s vremenom se mijenjaju pa takva razmjena iskustava donosi nove spoznaje u modernom pristupu zaštiti mozaika i napredak u postupku konzerviranja mozaika.

Županijska komora Pula jedan je od partnera skupa, a početak skupa bit će u utorak, 2. listopada, u 9 sati.