Izvor: HGK

Poslovni razgovori u tvrtki Meduza d. o. o.

Objavljeno: 08. 07. 2016. , Ažurirano: 11. 07. 2016.

Vezano uz dodjelu vaučera u okviru usluge Moj EU – projekt, 1. srpnja mobilni tim Županijske komore Karlovac razgovarao je s direktorom društva Igorom Jurkovićem o konkretnom projektu kao i poslovanju i planovima tvrtke. Tom je prigodom iskazan interes za paket novih usluga koje poduzetnicima nudi Hrvatska gospodarska komora, a koje su poduzetniku predstavljene.

Neposredan povod posjetu delegacije HGK tvrtki Meduza d.o.o., jednom od najuspješnijih brzorastućih poduzeća iz Karlovačke županije, bio je dodatna ocjena prihvatljivosti prijavitelja na natječaj „Prerada proizvoda ribarstva i akvakulture“ i “Produktivna ulaganja u akvakulturu“.

S obzirom da je tvrtka u zadnjoj fazi realizacije dodjele vaučera za projekt ulaganja u izgradnju i opremanje objekata za preradu, konfekcioniranje, distribuciju ribe i ribljih prerađevina u skladu s objavljenim EU natječajem, predstavljene su ostale usluge HGK usmjerene na pružanje podrške internacionalizaciji poslovanja poduzetnika, kao što su Poduzetnik – izvoznik i Tenderi.hgk.hr, ali i mogućnost sudjelovanja u gospodarskim delegacijama te domaćim i inozemnim sajmovima.

Prema riječima direktora tvrtke, vrlo uspješnu posluju na tržištu Austrije, Njemačke, Italije i Slovenije. Postoji mogućnost širenja na ostala tržišta u okruženju, ali i puno šire. Kontinuirano prate i sudjeluju na europskim i svjetskim sajmovima specijaliziranim za njihovu djelatnost otkupa i distribucije svježe ribe, skladištenja i distribucije zamrznute ribe te uvoz i izvoz ribe.

U cilju pronalaženja kvalitetnih poslovnih partnera, daljnjeg razvoja poslovanja tvrtke te maksimalnog korištenja mogućnosti EU i jedinstvenog europskog tržišta predstavljene su usluge Europske poduzetničke mreže.

Jedna od novijih usluga Komore su i kodovi za pristup pročišćenim tekstovima zakona za gospodarstvenike-Vaučeri.zakon.hr- koja omogućuje čitanje cjelovitih tekstova zakona i propisa, što je vrlo važno nakon niza izmjena i dopuna koje su kod nas vrlo česte.

U razgovoru se došlo do spoznaje kako bi za tvrtku mogli biti vrlo korisni instrumenti rješavanja sporova koji djeluju pri HGK - Stalno arbitražno sudište i Suda časti.

Inače, Meduza je specijalizirana za usluge u ribarstvu te preradu i konzerviranje ribe i ribljih proizvoda kroz djelatnosti ribarstva, mrjestilišta i ribnjaka. Osim postojeće tvrtke i maloprodajnog prostora u Karlovcu, raspolaže poslovnicama u Zagrebu, Poreču i Umagu. Projektom izgradnje i opremanja objekta za preradu, konfekcioniranje, distribuciju ribe i ribljih prerađevina, preselit će poslovanje s postojeće lokacije u Poslovni park Karlovac. Cilj je postizanje konkurentske prednosti na domaćem i inozemnom tržištu, uvođenje novih i unapređenje postojećih proizvoda, procesa i sustava upravljanja. Implementirani HACCP sustav i kvalitetan sustav poslovanja omogućuje kvalitetnije upravljanje poslovnim procesima, a kupcima sigurne i kvalitetne proizvode. Svježa i zamrznuta riba ima kontinuirani tijek, odnosno neprekidni hladni lanac na putu od proizvođača do potrošača. Ostvarivanje ciljeva, osim povećanja prihoda, obujma proizvodnje, novih tržišta, obuhvaća i povećanje standarda kvalitete proizvoda tvrtke što se može usmjeriti na stjecanje znakova kvalitete Hrvatska kvaliteta ili Izvorno hrvatsko koje dodjeljuje Hrvatska gospodarska komora.