Učesnice proljetnog ciklusa edukacija za žene poduzetnice
Izvor: HGK ŽK Otočac

U Otočcu održan proljetni ciklus predavanja o poduzetništvu za žene – Poduzetništvo je IN

Objavljeno: 30. 03. 2021. , Ažurirano: 30. 03. 2021.

U organizaciji HGK – Županijske komore Otočac i Međunarodne mreže poslovnih žena 25. i 30. ožujka održan je proljetni ciklus predavanja i radionica o poduzetništvu za žene Poduzetništvo je IN.

Iako se žene sve češće uključuju u poduzetničke aktivnosti, ukupan broj poduzetnica još je uvijek nizak. Poduzetništvo je važna odluka u životu svake osobe i razlikuje se u odnosu na rad u nekom poduzeću, a uz to, biti vlasnik poduzeća ili obrta je velika odgovornost, ali i način života. Program za razvoj poduzetnica Županijske komore Otočac uključuje višestruki pristup kroz prepoznavanje i potporu poduzetnicama, izgradnju kapaciteta poduzetnica programima obuke, pomaganjem poduzetnicama u pristupu uslugama poslovnog razvoja koje pružaju druge organizacije i institucije, jačanje svijesti o potencijalu žena poduzetnica i podizanje svijesti o povezanim preprekama koje koče njihovo sudjelovanje u gospodarskim procesima. S ciljem pružanja najnovijih informacija što je sve potrebno za iskorak u poduzetništvo, osmišljene su radionice za žene Poduzetništvo je IN.

Kako biti uspješna, prepoznati vlastiti potencijal, usmjeriti se u cilju rasta i razvoja i fokusirati na bitno, ocijeniti koje su ideje dobre za provođenje, a koje ne, koje prepreke se može izbjeći ili na koji način si olakšati poslovanje i biti produktivnija korištenjem praktičnih alata, poduzetnice su saznale od predavačica Ivane Radić, predsjednice udruge Međunarodna mreža poslovnih žena i direktorice Present communications d.o.o., i Vesne Odobaše, specijalistice digitalnog marketinga, certificirane trenerice Mentalnih mapa i vlasnice digitalnog studija Scarabei, koje su u poduzetništvu već duži niz godina i aktivno rade na osnaživanju i promicanju ženskog poduzetništva. Teme koje su obuhvatile ove radionice su: kako aktivirati svoj potencijal - kroz metodu Points of you, primjena mentalnih mapa u poslu te prodajna i poslovna komunikacija putem interneta

Na kraju radionice sudionicima su podijeljene diplome kao potvrda o uspješno završenoj radionici, a one su pokazale zanimanje za održavanje sličnih radionica.