Predstavnici organizatora
Izvor: ŽK Otočac

U Otočcu održan okrugli stol o minimalnoj plaći

Objavljeno: 05. 06. 2018. , Ažurirano: 06. 06. 2018.

Ministarstvo rada i mirovinskog sustava održalo je 4. lipnja u Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Otočac savjetodavni okrugli stol o minimalnim plaćama. Cilj je bio otvoriti zajedničku raspravu između tvrtki, poslodavaca, sindikata, stručne javnosti i resornoga ministarstva na teme kako primijeniti institut minimalne plaće, kako poboljšati stanje, odnosno kako izgraditi fiskalne olakšice u razvoju instituta minimalne plaće.

Na okruglom stolu se moglo čuti da postoji pozitivno raspoloženje i suradnja između Hrvatske gospodarske komore, sindikalnih podružnica te samoga ministarstva, odnosno da tu suradnju i postignutu razinu treba iskoristiti u cilju realizacije zamišljenih zakonskih promjena koje se očekuju.

Ovaj okrugli stol u Otočcu je na popisu Ministarstva rada i mirovinskog sustava od pet gradova u Hrvatskoj: u Zagrebu je održan 30. svibnja, u Otočcu jučer, a preostaje još održavanje u Vukovaru, Čakovcu i Splitu, sve do polovice lipnja ove godine.