Izvor: HGK

Državni tajnik Ministarstva poljoprivrede RH Tugomir Majdak u Virovitici

Objavljeno: 16. 08. 2018. , Ažurirano: 16. 08. 2018.

U Županijskoj komori Virovitica, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede RH Tugomir Majdak, sastao se s predstavnicima poslovne zajednice Virovitičko-podravske županije: iz Županijske komore Virovitica, s predsjednikom Ivanom Slamićem, direktorom Milanom Vanđura i suradnicima, te s predstavnicima specifičnih djelatnosti agro proizvodnje iz Virovitičko-podravske županije, pčelarima, predvođeni Željkom Vrbosom, predsjednikom Hrvatskog pčelarskog saveza i Slavkom Švrakom, najvećim pčelarom u Hrvatskoj, te predstavnicima proizvođača ljekovitog bilja predvođeni Marijanom Marekovićem, iz tvrtke Dam iz Lozana.

Razgovaralo se o specifičnostima gospodarstva u agro kompleksu i drvno-prerađivačkoj industriji. Tom prigodom sastao se i s predstavnicima Privredne komore Unsko-sanskog kantona iz Bihaća, predvođenim generalnim sekretarom Nihadom Šušnjarom i Enesom Ružnićem, stručnim suradnikom, koji su ga upoznali o pripremama organizacije 16. Ekobis -a, međunarodnog sajma ekologije koji će se održati od 13. do 15. rujna u Bihaću, te predložili i zamolili državnog tajnika da u nizu stručnih predavanja i popratnih sadržaja i on osobno održi jedno stručno predavanje s tematikom EU i korištenja sredstava iz EU fondova.

Na 16. Ekobisu, na prijedlog organizatora sajma, Virovitičko-podravska županija biti će Regija partner, što je prihvatio i potvrdio župan Igor Andrović. Na sajmu će nastup županijskih izlagača, zajednički realizirati Ured za gospodarstvo VPŽ i HGK – Županijska komora Virovitica, koja ima Sporazum o suradnji s PK USK, a na temelju kojeg se od 2008. godine realizira, na bazi reciprociteta, nastup gospodarstava na sajmovima Viroexpo u Virovitici i Ekobis u Bihaću.

Dr. Dejan Tubić, pročelnik Odjela za turizam Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici, održat će stručno predavanje na temu: „Ograničavajući i poticajni čimbenici poslovanja agroturističkih gospodarstava“.

IMG-2.jpg

Tugomir Majdak, državni tajnik Ministarstva poljoprivrede RH, Ivan Slamić, predsjednik ŽK Virovitica, Željko Vrbos, predsjednik Hrvatskog pčelarskog saveza, Nihad Šušnjar, generalni sekretar PK USK, Enes Ružnić, stručni suradnik PK USK i Marijan Mareković, direktor Dam d.o.o. Lozan; Izvor: HGK