Sudionici sastanka projekta Mistral u Bologni
Izvor: HGK ŽK Zadar

Treći sastanak Upravljačkog odbora EU projekta Mistral na Kreti

Objavljeno: 26. 09. 2018. , Ažurirano: 11. 10. 2018.

Županijska komora Zadar sudjelovat će 2. i 3. listopada na 3. sastanku Upravljačkog odbora EU projekta Mistral, koji će se održati u Heraklionu (Grčka).

Domaćin dvodnevnog sastanka na kojem uz predstavnike ŽK Zadar sudjeluju predstavnici 14 partnerskih institucija iz Italije, Grčke, Albanije, Španjolske, Francuske, Portugala i Cipra je Regija Kreta – Uprava za okoliš i prostorno planiranje. Partneri će raspravljati o aktivnostima odrađenim u prvom razdoblju i detaljima u vezi s uspješnom nadoknadom sredstava te o rasporedu aktivnosti i događanjima u drugom razdoblju provedbe projekta.

Opći je cilj Mistrala stvoriti simbiotsku i transnacionalnu zajednicu mediteranskih klastera aktivnih u domenama Plavog rasta (plava energija, akvakultura, pomorski, obalni i kruzerski turizam, plava biotehnologija, morski mineralni resursi). Tijekom svojih raznih faza Mistral namjerava izraditi, testirati, razviti i provesti dugoročnu mrežu izvrsnih klastera Plavog rasta u mediteranskom području, osigurati njenu održivost na dugi rok te djelovati kao katalizator i multiplikator inovacijskih akcija.

Projekt Mistral na početku je svojeg provedbenog razdoblja. Započeo je 1. veljače 2018. godine, a završava 31. siječnja 2022. godine. Ukupni proračun projekta je 4.837.420 eura.

Više o aktivnostima projekta možete potražiti u web-rubrici ŽK Zadar posvećenoj projektu MISTRAL.