Treća konferencija ICCrA-e o complianceu – Working Group on Compliance Guidelines

Objavljeno: 10. 09. 2020. , Ažurirano: 21. 10. 2020.

ICCrA – Institut za Compliance, Criminal Compliance i Anti-Money Laundering sa zadovoljstvom vas poziva na Treću konferenciju o complianceu – Working Group on Compliance Guidelines, koja će se održati u četvrtak, 22. listopada, u 11:00 sati, u hotelu Hilton Garden Inn, na adresi Radnička cesta 21, u Zagrebu*.

Konferencija će se održati pod pokroviteljstvom Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja Republike Hrvatske, Ministarstva pravosuđa i uprave Republike Hrvatske, Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Republike Hrvatske, Hrvatske Gospodarske Komore (HGK), Međunarodne trgovačke komore (ICC) Hrvatska, Američke gospodarske komore u Hrvatskoj (AmCham), Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) i Sigma Ratings Inc.

Organizator konferencije je ICCrA – Institut za Compliance, Criminal Compliance i Anti-Money Laundering. Ustanova ima za cilj upoznavanje javnosti s complianceom kao praksom i iskušanim mehanizmom samopomoći u jačanju pravne sigurnosti. Pri tome je posebno usmjeren na gospodarstvo i kompanije koji djeluju i na drugim tržištima, što nameće potrebu unificiranog legislativnog okvira djelovanja za sve gospodarske subjekte.

*s obzirom na popunjenost dvorane, od 13. listopada sve prijave su predviđene za praćenje konferencije putem online platforme.

Uvod u temu

Iako je Vlada RH 1. srpnja 2019. godine donijela Odluku o implementaciji compliance officera, tj. funkcije praćenja usklađenosti u trgovačkim društvima u kojima Republika Hrvatska ima udjele i dionice, slijedom smjernica OECD-a iz 2015 godine, pred nama je još mnogo aktivnosti i mjera koje trebaju biti poduzete te smatramo da compliance sustavi i politike moraju biti implementirani u svim trgovačkim društvima, a ne samo u javnom već i u privatnom sektoru, naravno imajući u vidu veličinu, promet, broj zaposlenika i ostale parametre koji međusobno diferenciraju pojedina trgovačka društva i industrije.

Na konferenciji će po prvi puta biti predstavljeni članovi Working Group on Compliance Guidelines. Izrada Compliance smjernica je i jedan od zahtjeva GRECO-ovog V (petog) evalucijskog izvješća koji zahtijeva da Kodeks korporativnog upravljanja bude dopunjen praktičnim smjernicama.

Pozivamo vas da sudjelujete u inicijativi za formiranje Radne skupini za izradu Nacionalne Strategije i Compliance praktičnih smjernica.

Teme koje će se predstaviti na konferenciji

• što će biti obuhvaćeno smjernicama?
  • koje su teme obuhvaćene?
  • na što se Radna skupina mora fokusirati?
  • koji su to zaključci petog evaluacijskog izvješća za Hrvatsku i na što treba obratiti pozornost?
  • kako će izrada i implementacija Compliance smjernica utjecati na razvoj različitih industrija?
  • primjeri dobre prakse u ostalim europskim zemljama.

Izlagači

• Nj. E. William Robert Kohorst, veleposlanik SAD-a u Hrvatskoj
  • Ivan Crnčec, pomoćnik ministra, Ministarstvo pravosuđa i uprave Republike Hrvatske
  • Leon Žulj, pomoćnik ministra, Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Republike Hrvatske
  • dr. sc. Damir Zorić, glavni direktor Hrvatske udruge poslodavaca – HUP
  • mr. sc. Davor Iljkić, predsjednik i osnivač ICCrA-e
  • dr. sc. Sandra Damijan, Senior Advisory Board Member for Europe, Sigma Ratings Inc., predsjednica ACFE (Association of Certified Fraud Examiners) Chapter Slovenija, članica savjetodavnog odbora u ACFE
  • dr. sc. Damir Novotny, ekonomski analitičar
  • Tomislava Pribanić, mag. iur., Country Head Ethics, Risk and Compliance Croatia, Bosnia&Herzegovina, Novartis
  • Aleksandar Rajčević, struč. spec. crim, Business Risk & Compliance Manager SEE, Ikea Srbija d.o.o.

Prijava

• sudjelovanje na panelu je besplatno, uz obaveznu registraciju na sljedećoj poveznici
  • rok prijave: 21. listopada
  • konferencija će se održati uz primjenu striktnih epidemioloških mjera, uz ograničen broj mjesta, s razmakom od 1,5 m između svakog sudionika sa svake strane i dijeljenje maski te mjerenje temperature na ulazu
  • ovisno o epidemiološkoj situaciji, postoji mogućnost održavanja konferencije u online formatu, o čemu ćete biti obaviješteni putem društvenih mreža ili na ICCrA-inoj web stranici
  • s obzirom na popunjenost dvorane, od 13. listopada sve prijave su predviđene za praćenje konferencije putem online platforme; nakon prijave e-mailom zaprimit ćete od strane organizatora poveznicu i lozinku za online pristup konferenciji
  • konferenciju možete pratiti i na ICCrA-inom YouTube kanalu
  • ICCrA Institut će svima koji su se registrirali i pratili konferenciju (putem YouTube kanala, Zoom platforme ili fizičkog prisustva) na zahtjev putem e-maila izdati elektronski certifikat o sudjelovanju.

• preliminarni program možete pronaći u pratećim dokumentima.