Vrijeme održavanja: 22.10.2020.

Objavljeno: 10. 09. 2020. , Ažurirano: 16. 09. 2020.

ICCrA – Institut za Compliance, Criminal Compliance i Anti-Money Laundering sa zadovoljstvom vas poziva na Treću konferenciju o complianceu – Working Group on Compliance Guidelines, koja će se održati u četvrtak, 22. listopada, u 11:00 sati, u hotelu Hilton Garden Inn, na adresi Radnička cesta 21, u Zagrebu.

Konferencija će se održati pod pokroviteljstvom Hrvatske Gospodarske Komore (HGK), Međunarodne trgovačke komore (ICC) Hrvatska i Američke gospodarske komore u Hrvatskoj (AmCham).

Organizator konferencije je ICCrA – Institut za Compliance, Criminal Compliance i Anti-Money Laundering. Ustanova ima za cilj upoznavanje javnosti s complianceom kao praksom i iskušanim mehanizmom samopomoći u jačanju pravne sigurnosti. Pri tome je posebno usmjeren na gospodarstvo i kompanije koji djeluju i na drugim tržištima, što nameće potrebu unificiranog legislativnog okvira djelovanja za sve gospodarske subjekte.

Uvod u temu

Iako je Vlada RH 1. srpnja 2019. godine donijela Odluku o implementaciji compliance officera, tj. funkcije praćenja usklađenosti u trgovačkim društvima u kojima Republika Hrvatska ima udjele i dionice, slijedom smjernica OECD-a iz 2015 godine, pred nama je još mnogo aktivnosti i mjera koje trebaju biti poduzete te smatramo da compliance sustavi i politike moraju biti implementirani u svim trgovačkim društvima, a ne samo u javnom već i u privatnom sektoru, naravno imajući u vidu veličinu, promet, broj zaposlenika i ostale parametre koji međusobno diferenciraju pojedina trgovačka društva i industrije.

Na konferenciji će po prvi puta biti predstavljeni članovi Working Group on Compliance Guidelines. Izrada Compliance smjernica je i jedan od zahtjeva GRECO-ovog V (petog) evalucijskog izvješća koji zahtijeva da Kodeks korporativnog upravljanja bude dopunjen praktičnim smjernicama.

Pozivamo vas da sudjelujete u inicijativi za formiranje Radne skupini za izradu Nacionalne Strategije i Compliance praktičnih smjernica.

Teme koje će se predstaviti na konferenciji

• što će biti obuhvaćeno smjernicama?
  • koje su teme obuhvaćene?
  • na što se Radna skupina mora fokusirati?
  • koji su to zaključci petog evaluacijskog izvješća za Hrvatsku i na što treba obratiti pozornost?
  • kako će izrada i implementacija Compliance smjernica utjecati na razvoj različitih industrija?
  • primjeri dobre prakse u ostalim europskim zemljama.

Izlagači

• Nj. E. William Robert Kohorst, veleposlanik SAD-a u Hrvatskoj
  • dr. sc. Damir Zorić, glavni direktor Hrvatske udruge poslodavaca – HUP
  • mr. sc. Davor Iljkić, predsjednik i osnivač ICCrA-e
  • dr. sc. Sandra Damijan, Senior Advisory Board Member for Europe, Sigma Ratings Inc., predsjednica ACFE (Association of Certified Fraud Examiners) Chapter Slovenija, članica savjetodavnog odbora u ACFE
  • Drago Kos, počasni član i stručni suradnik ICCrA-inog Instituta, predsjednik Radne skupine za borbu protiv korupcije u internacionalnim poslovnim transakcijama u OECD-u, dopredsjednik MENA ‒ OECD (The Middle East and North Africa) Mreže poslovnog integriteta, član Antikorupcijskog vijeća obrane (NAKO)
  • Tomislava Pribanić, mag. iur., Country Head Ethics, Risk and Compliance Croatia, Bosnia&Herzegovina, Novartis
  • Aleksandar Rajčević, struč. spec. crim, Business Risk & Compliance Manager SEE, Ikea Srbija d.o.o.

Prijava

• sudjelovanje na panelu je besplatno, uz obaveznu registraciju na sljedećoj poveznici
  • rok prijave: 21. listopada
  • konferencija će se održati uz primjenu striktnih epidemioloških mjera, uz ograničen broj mjesta, s razmakom od 1,5 m između svakog sudionika sa svake strane i dijeljenje maski te mjerenje temperature na ulazu
  • ovisno o epidemiološkoj situaciji, postoji mogućnost održavanja konferencije u online formatu, o čemu ćete biti obaviješteni putem društvenih mreža ili na ICCrA-inoj web stranici.

• uskoro donosimo sve informacije o programu.