Suradnjom dionika u destinacijama postiže se veća konkurentnost na turističkom tržištu

Objavljeno: 09. 05. 2019. , Ažurirano: 09. 05. 2019.

Sekcija Zajednice obiteljskog turizma HGK – Županijske komore Pula i Turistička zajednica Labin – Rabac organizirali su u srijedu, 8. svibnja, u Labinu edukaciju Suradnjom do uspjeha – saznajte kako bolje popuniti svoj objekt. Riječ je o još jednoj u nizu edukacija koje organizira Sekcija na kojoj su sudionici informirani o kreditnim linijama koje su na raspolaganju pružateljima usluga smještaja u domaćinstvu te o aktualnostima turističke ponude u Istarskoj županiji.

Zamjenica predsjednika Sekcije Astrid Glavičić ističe kako je značaj ovakvih skupova u tome što se iznajmljivači educiraju i razmjenjuju iskustva. "Pritom je izuzetno važno da dionici u destinaciji surađuju i međusobno se podupiru jer pritom svi ostvaruju korist, a u konačnici poboljšava se kvaliteta turističke ponude te postiže veća konkurentnost na tržištu", zaključuje Glavičić.

Pružatelji usluga smještaja u domaćinstvu imaju velik potencijal za postizanje veće kvalitete turističkog proizvoda korištenjem povoljnih kredita HBOR-a i potpora Ministarstva turizma za podizanje i ujednačavanje kategorizacije te razvoj i unaprjeđenje dodatnih sadržaja koji pridonose većoj popunjenosti i produljenju turističke sezone. Kredite za obiteljski smještaj predstavila je voditeljica područnog ureda HBOR-a za Istru Cinzia Zubin.

Sudionicima edukacije predstavljeni su sadržaji Centra za posjetitelje u Barbanu i onog u Raši – Kovarska kuća Arsia, te primjer dobre prakse povezivanja poduzetnika s Barbanštine Istra Outdoor Experience koji zajednički rade na stvaranju dodatne ponude destinacije i njenoj promociji. Bilo je riječi i o važnosti bazena i dodatnih sadržaja u turizmu te njihovom utjecaju na popunjenost objekata, a predstavljena je i aplikacija za edukaciju privatnih iznajmljivača.

Sljedeća edukacija Sekcije održat će se u HGK – Županijskoj komori Pula 14. svibnja.