Zlatan Fröhlich, Đuro Horvat, Zdravko Čizmar
Izvor: Komora Zagreb
Autor: Hgkzg

Suradnja s tvrtkom Tehnix d. o. o.

Objavljeno: 13. 09. 2018. , Ažurirano: 17. 09. 2018.

Predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich i Zdravko Čizmar, viši stručni suradnik i tajnik Hrvatske udruge za dizala, posjetili su tvrtku Tehnix d. o. o. iz Donjeg Kraljevca čija je primarna djelatnost proizvodnja strojeva i uređaja za ekoindustriju.

Tehnix ima mnogo patentiranih proizvoda, a ostvaruje više od 90 posto prihoda od prodaje u inozemstvu. Tvrtka je u stalnom rastu, a zapošljava oko 500 djelatnika.

Predsjednik Uprave Tehnixa, Đuro Horvat bio je posebno zainteresiran za uključivanje u Projekt ugradnje dizala u višestambene objekte, s obzirom na to da su izradili prototip univerzalnog dizala za prijevoz osoba i tereta. Taj projekt Komora Zagreb provodi u suradnji s Hrvatskom udrugom za dizala i Hrvatskom udrugom umirovljenika HP-a i HT-a, a najvećim dijelom financirat će se iz sredstava fondova EU.

S obzirom na velik broj patenata i vlastitih proizvoda, Tehnixu je prezentirana mogućnost dobivanja znakova Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko HGK preko EU natječaja Znakovi kvalitete koji je pokrenulo Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom.