Strategija uvođenja eura u Hrvatskoj

Objavljeno: 19. 01. 2018. , Ažurirano: 31. 01. 2018.

U Županijskoj komori Karlovac održat će se prezentacija Strategija uvođenja eura u Hrvatskoj u utorak, 30. siječnja, u 11 sati, pri čemu će se poseban osvrt dati na koristi i troškove uvođenja eura na gospodarstvo.

Ciklus prezentacija s temom uvođenja eura organizira Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Hrvatskom narodnom bankom, a prezentaciju će održati viceguverner Hrvatske narodne banke Michael Faulend s ciljem detaljnijeg upoznavanja poduzetnika i šire javnosti s ekonomskim koristima i troškovima uvođenja eura. Pritom će se objasniti sam postupak uvođenja eura te potrebne aktivnosti, uključujući ekonomsku politiku Vlade RH i HNB-a u razdoblju pripreme i nakon uvođenja eura.

Sudjelovanje na radionici je besplatno uz obveznu online prijavu, najkasnije do 29. siječnja. Za dodatne informacije raspoloživa je adresa elektroničke pošte bskarjak@hgk.hr.