Izvor: Pixabay

Stjepan Pezo, generalni direktor tvrtke Galeb Omiš d.d.

Objavljeno: 10. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Servis za članove

Što se tiče Galeba, suradnja s Hrvatskom gospodarskom komorom je sasvim korektna. Dosta često sam u kontaktima s profesionalcima u HGK, s ljudima koji rade servisne poslove za nas članove Komore. Aktivnosti koje su se ticale naše tvrtke vezane su uz izvozno gospodarsku diplomaciju. Konkretno, radi se o pomoći pri izlaganju na međunarodnim sajmovima, kako na tekstilno-modnim tako i na vojno-policijskim sajmovima, gdje smo mogli ponuditi segment svoje proizvodnje.

Pomoć koju smo dobili od HGK mogao bih podijeliti u dva dijela - jedno se tiče logističke potpore i priprema, za što mi u svojim tvrtkama nemamo vremena pa je dobro da imate nekoga tko vam to može stručno i profesionalno odraditi na dobroj razini. Drugi dio pomoći odnosi se na sufinanciranje i do 50 posto troškova zakupa prostora na sajmovima.

Naravno, riječ je o zajedničkim nastupima na sajmovima, ti zakupi nisu mali i mogu se kretati od 500 do 1000 eura po kvadratnom metru, a obuhvaćaju i troškove uređenja. Uloga HGK je bila presudna da bismo uopće izašli na neke sajmove, pogotovo kad je riječ o vojnoj i policijskoj opremi. Mislim da bi HGK kao instituciju izvršna vlast u budućnosti trebala više uvažavati.