Skupština HGK na sljedećoj sjednici glasa o ukidanju članarina za tvrtke iz požeškog kraja

Objavljeno: 29. 06. 2021. , Ažurirano: 29. 06. 2021.

Zbog velikih šteta nastalih nakon vremenske nepogode koja je prošli tjedan zahvatila Požeško-slavonsku županiju, predloženo je da Skupština Hrvatske gospodarske komore na sljedećoj sjednici donese odluku kojom se članice s tog područja oslobađaju plaćanja članarine do kraja godine.

Predsjednik HGK Luka Burilović poručio je kako je suglasan s takvim prijedlogom koji dolazi na inicijativu HGK – ŽK Požega, u dogovoru sa Županijom i Gospodarskim vijećem ŽK Požege. "Veliko nevrijeme s tučom nanijelo je ogromne štete gospodarstvenicima pa su gradovi Požega, Pleternica i Kutjevo s općinama Jakšić i Kaptol podnijeli zahtjev za proglašenje prirodne nepogode. Time bi se i HGK vodila kod odluke o oslobađanju od članarine na nadolazećoj sjednici Skupštine", pojasnio je Burilović.

Podsjećamo, Skupština je privremeno ukinula obveza plaćanja članarine i za članice Komore sa sjedištem na području Sisačko-moslavačke županije, kojima je zbog posljedica potresa onemogućeno redovno poslovanje.