Održana treća sjednica Strukovne grupe ugostitelja

Objavljeno: 16. 02. 2018. , Ažurirano: 23. 02. 2018.

Treća sjednica Strukovne grupe ugostiteljskih djelatnosti Županijske komore Dubrovnik održana je 20. veljače u hotelu Valamar Lacroma.

Predsjednik Strukovne grupe ugostiteljskih djelatnosti Ante Vlašić predstavio je Analizu utjecaja stope PDV-a na konkurentnost djelatnosti smještaja i ugostiteljstva, posebno skrenuvši pozornost na dio analize koji se odnosi na smanjenu konkurentnost turizma Hrvatske zbog povećanja stope PDV-a na ugostiteljske usluge u Hrvatskoj. Zahvalio je na podršci turističkim i ugostiteljskim poduzetnicima obrtničkoj i gospodarskoj komori, budući da je upravo HGK naručila i financirala izradu ove Analize.

Vlašić je izvijestio prisutne o aktivnosti ugostitelja od posljednjeg susreta. Predstavio im je i rad Udruge ugostitelja koja djeluje od 21. ožujka 2017. godine te trenutno broji oko 70 članova.

Nazočni su ugostitelji kao jedan od značajnijih problema istaknuli nedostatak kvalitetne radne snage. Bilo je riječi o kvotama za uvoz radnika za turizam i ugostiteljstvo, ali i o aktualnim zakonskim promjenama koji se odnose na ugostitelje kao što je Zakon o zaštiti podataka koji stupa na snagu u svibnju.