Seminar o pripremama za završni račun i PDV u poslovanju s tuzemstvom održan u ŽK Osijek

Objavljeno: 07. 11. 2016. , Ažurirano: 21. 11. 2016.

U Županijskoj komori Osijek je 18. studenog održan seminar „Računovodstveni i porezni postupci – priprema za završni račun i PDV u poslovanju s tuzemstvom“.

Seminar je organiziran u suradnji s Hrvatskom komorom poreznih savjetnika, a teme seminara su bili računovodstveni i porezni postupci, analitičko kontrolni postupci u pripremi završnog računa, vrijednosna usklađenja i otpisi potraživanja i obveza te ostale aktualnosti u vezi sa završnim računom. U drugom dijelu seminara se govorilo o PDV-u u poslovanju s tuzemstvom, konkretno o načelu prema obračunatoj realizaciji i načelu prema naplaćenoj realizaciji.

Predavači su bile porezne savjetnice Ksenija Kramar i Vlasta Raška

Analiza anketa ranije održanih seminara u suradnji s Hrvatskom komorom poreznih savjetnika i ankete provedene za ovaj seminar ukazuje na zadovoljstvo članica ovim vidom edukacije. Pohvale se odnose na samu organizaciju predavanja, pohvale predavačima koji u predavanju koriste puno praktičnih primjera, a prijedlozi se odnose na zahtjeve za održavanje više ovakvih radionica i edukacija.

Jesenski ciklus seminara organiziran u suradnji Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske komore poreznih savjetnika predviđa seminare u niz hrvatskih gradova: Bjelovaru, Vukovaru, Splitu, Rijeci, Dubrovniku, Zadru, Puli, Sisku te Zagrebu.