Seminar Financiranje vanjske trgovine – Studije slučaja i novi globalni trendovi u akreditivnom i garantnom poslovanju

Objavljeno: 17. 05. 2018. , Ažurirano: 11. 06. 2018.

ICC Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora pozivaju vas na seminar Financiranje vanjske trgovine – Studije slučaja i novi globalni trendovi u akreditivnom i garantnom poslovanju u četvrtak, 7. lipnja, u 9 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori (Rooseveltov trg 2, Zagreb, vijećnica, 1. kat).

Ovaj će interaktivni seminar na praktičnim primjerima i studijama slučajeva obuhvatiti:

• najbolju međunarodnu praksu u tumačenjima i primjeni pravila ICC-ja za akreditivno i garantno poslovanje
  • aktualne teme financiranja vanjske trgovine

Prvi dio seminara bit će usmjeren na primjenu dokumentarnih akreditiva, objašnjavajući najnoviji razvoj i probleme koji se odnose na tumačenje UCP 600 i ISBP 745 – pravila ICC-ja za dokumentarne akreditive i međunarodne standardne bankarske prakse.

Drugi dio će se usredotočiti na nove trendove u međunarodnim garancijama, s posebnim naglaskom na provedbu URDG 758 pravila.

Kome je seminar namijenjen?

• bankarskim stručnjacima koji se bave financiranjem trgovine, osobito u odjelima za dokumentarne akreditive, naplate, bankovne garancije i financiranje izvoza
  • front office bankarskim specijalistima, menadžerima za odnose s klijentima
  • menadžerima za bankovne rizike, internim revizorima
  • izvoznicima, uvoznicima i trgovcima
  • prijevoznicima, špediterima, osiguravateljima
  • odvjetnicima, pravnicima i znanstvenicima

Prelimirani program možete pogledati u privitku.

Predavači

Pavel Andrle, glavni predavač, istaknuti je član Bankarske komisije ICC-ja, a ujedno i tajnik Bankarske komisije ICC-ja Češka. Bio je uključen u reviziju Jedinstvenih pravila i običaja za dokumentarne akreditive kao član Savjetodavne grupe UCP 600 i u reviziju URDG 758. Autor je publikacije Dokumentarni akreditivi – Praktični vodič te Examination of Documents under Documentary Credits. Imenovan je stručnjakom ICC-ja Češka za odgovaranje na upite povezane s dokumentarnim akreditivima i  financiranjem, što uključuje i savjetodavne usluge i tehničku pomoć bankama i tvrtkama. DOCDEX stručnjak je ICC-jevog Centra za ekspertize pri ICC-jevom Međunarodnom arbitražnom sudištu u Parizu i arbitar na Arbitražnom sudištu u Vilniusu, Litva. Aktivni je trener u Global Trade Finance programu IFC-a (International Finance Corporation – član Grupe Svjetske banke) te glavni mentor za Finance of International Trade u Electronic Business School International.

Igor Fistrić, direktor dokumentarnog poslovanja, Raiffeisenbank Austria d.d.

Radni jezik: engleski i hrvatski

Iznos kotizacije

• za nečlanice: 1.390 kuna
  • 30 % popusta za članice ICC-ja Hrvatska*: 973 kune
  • 10 % popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe

popis članica ICC-ja Hrvatska

Kotizacija koja uključuje publikaciju**

• za članice ICC-ja Hrvatska* (kotizacija + 50 % popusta na publikaciju): 1.231 kuna
  • za nečlanice (kotizacija + 40 % popusta za ostale sudionike): 1.699,60 kuna

(na navedene cijene ne obračunava se PDV)

ICC Banking Commission Opinions 2012-2016**Garry Collier, engl. izdanje 2016.

New Opinions on UCP 600, ISBP 681, ISBP 745, URC 522, URDG 758

Redovna cijena: 516 kuna

publikacija58ac0028bbc0f.jpg

Izvor: ICC