Seminar Arbitraža: uloga vještaka, određivanje šteta i druga praktična pitanja

Objavljeno: 10. 04. 2018. , Ažurirano: 08. 05. 2018.

Prvi puta u Hrvatskoj, Deloitte, ICC Hrvatska i E&A Law iz Velike Britanije, u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom zajednički organiziraju jedinstveni seminar koji će sudionicima pružiti odgovore na praktična pitanja o arbitraži s naglaskom na ulogu vještaka i određivanje štete u arbitražnim postupcima.

Seminar će se održati 8. svibnja 2018. godine u 9,00 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori (Rooseveltov trg 2, Zagreb) te će završiti ručkom u 13,00 sati.

Ukratko o seminaru

Kako i zašto koristiti vještake u arbitražnom procesu te koji su najbitniji koraci kako bi se osigurao maksimum koristi za stranke u arbitraži?

Na seminaru će, kroz panel raspravu na kojoj će sudjelovati eminentni hrvatski i međunarodni stručnjaci, sudionici imati priliku upoznati se s ulogom vještaka u arbitražnim postupcima kroz prizmu različitih pogleda – kako samih stručnih svjedoka tako i odvjetnika i arbitara.

Određivanje štete je često i za tužitelja i za tuženika, jedan od najbitnijih i najkompleksnijih elementa arbitražnog postupka. Kroz izlaganja renomiranih stručnjaka sudionicima će se predstaviti važnost podrške strankama oko zahtjeva za odštetu kao i pružiti uvod u praktičan pregled metodologije izračuna i ostala pitanja.

Kome je seminar namijenjen?
  • odvjetnicima
  • korporativnim pravnicima
  • arbitrima
  • poslovnim profesionalcima koji su uključeni ili su zainteresirani za arbitražu te koji žele dobiti daljnje znanje o ulozi stručnjaka u arbitraži i praktičan uvid u izračun i kvalifikaciju štete