Izvor: HGK

Konferencija „Nacionalni inovacijski sustav za konkurentniju Hrvatsku“

Objavljeno: 06. 03. 2019. , Ažurirano: 11. 03. 2019.

Kako na najbolji način istaknuti značaj istraživanja, razvoja i inovacija kao pokretača rasta hrvatskog gospodarstva tema je konferencije “Nacionalni inovacijski sustav za konkurentniju Hrvatsku” u organizaciji Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, koja će se održati 11. ožujka 2019. s početkom u 11 sati u hotelu Sheraton, Zagreb.

Konferencija se održava u sklopu „Strateškog projekta za podršku uspostavi Inovacijske mreže za industriju i tematskih inovacijskih platformi“ koji provodi Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u partnerstvu s Hrvatskom gospodarskom komorom, a sufinanciran je bespovratnim sredstvima iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova.

Jedan je od ciljeva konferencije i predstaviti aktivnosti koje se provode radi uspostave učinkovitog i dugoročno održivoga nacionalnog inovacijskog sustava.

U izlaganjima hrvatskih dužnosnika, eminentnih domaćih i međunarodnih stručnjaka te panel-diskusiji u kojoj će sudjelovati predsjednici Tematskih inovacijskih vijeća, bit će govora o Nacionalnom inovacijskom sustavu i ulogama njegovih dionika u stvaranju novih poslovnih prilika, pametnoj specijalizaciji te o poticanju inovacija suradnjom poslovne i znanstveno-istraživačke zajednice.

Na Konferenciji će biti predstavljeni i planovi i pravila financiranja projekata iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova za novo programsko razdoblje 2021. – 2027. i javni pozivi Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta za istraživanje, razvoj i inovacije.

Napomena, prijava na Konferenciju moguća je samo sa pozivnicom.

Vrijeme Aktivnost
10:15 - 11:00 Registracija i dobrodošlica
11:00 - 11:00 Uvodno otvaranje konferencije
11:00 - 11:15 Jačanje konkurentnosti hrvatskog gospodarstva uz pomoć istraživanja, razvoja i inovacija, g. Darko Horvat, ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta