Izvor: HGK

U ŽK Slavonski Brod održano savjetovanje o zaštiti osobnih podataka

Objavljeno: 26. 09. 2018. , Ažurirano: 27. 09. 2018.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Agencijom za zaštitu osobnih podataka (AZOP) te Hrvatskom turističkom zajednicom i EDIC-om (Europe Direct Informacijski Centar) iz Slavonskog Broda organizirala je savjetovanje Modernizacija zakonodavstva o zaštiti podataka – GDPR, održano u utorak, 25. rujna u HGK – Županijskoj komori Slavonski Brod.

Savjetovanjem, na kojem je bilo sedamdesetak prisutnih, pružila se potpora trgovačkim društvima i ostalim zainteresiranim subjektima za usklađivanje sa zahtjevima europske Uredbe o zaštiti osobnih podataka (GDPR).

SB GDPR 800x459.JPG

Publika na predavanju; Izvor: HGK.

Predavanje o Uredbi održala je Ivana Žiljak, viša savjetnica u Službi za zaštitu osobnih podataka AZOP-a. Izložila je temeljne definicije i teritorijalne odredbe primjene GDPR-a, a dotaknula se i pravnih osnova korištenja podataka, dok je Nada Novak, viša savjetnica u Službi za nadzor i središnji registar AZOP-a, objasnila evidencije aktivnosti obrade prema GDPR-u, načela i svrhu obrade osobnih podataka.

O mehanizmima informacijske sigurnosti govorio je Alen Delić, viši konzultant za informacijsku sigurnost u tvrtki Diverto d. o. o. iz Zagreba.

Nakon izlaganja uslijedila je konstruktivna rasprava s mnogo pitanja i razjašnjenja sa zaključkom da su načela srž obrade podataka i da ih se mora prikupljati svrsishodno te zakonito, pošteno i transparentno obrađivati.