Sudionici sastanka sa predstavnicima Saveza udruga malih trgovaca RH (SUMT)
Izvor: HGK

Savez udruga malih trgovaca želi sudjelovati u radu Udruženja trgovine HGK

Objavljeno: 14. 05. 2020. , Ažurirano: 14. 05. 2020.

U Hrvatskoj gospodarskoj komori održan je sastanak sa predstavnicima Saveza udruga malih trgovaca RH (SUMT) koji se žele uključiti u rad Udruženja trgovine HGK kako bi aktivnije sudjelovali u procesima donošenja odluka koje izravno utječu na tržište i razvoj trgovinskog sektora.

Tomislava Ravlić, Josip Zaher.jpg
Tomislava Ravlić, direktorica Sektora za trgovinu HGK, i Josip Zaher, potpredsjednik HGK za trgovinu i financije; Izvor: HGK.

"Zajedno možemo lakše artikulirati stvarne probleme i nastupati prema resornim Ministarstvima i Vladi. Udruženje trgovine HGK upravo radi na prijedlozima dugoročnih mjera, strateških smjernica i aktivnosti koje se moraju poduzimati za osiguravanje dugoročnog održivog rasta sektora, posebice mjera koje moraju pratiti razdoblje post korona krize gospodarstva", istaknuo je potpredsjednik HGK za trgovinu i financije Josip Zaher, dodavši kako je jedan od ciljeva suradnje i snažnija promocija hrvatske proizvodnje.

Damir Aščić.jpg
Damir Aščić, predsjednik SUMT-a; Izvor: HGK.

"Razmatrali smo mogućnosti uključivanja predstavnika malih trgovaca u rad Vijeća udruženja za trgovinu HGK kako bi imali veći utjecaj na procese donošenja odluka od vitalne važnosti za trgovačko tržište. Želimo da se naše mišljenje čuje, a kroz HGK ćemo to lakše postići", kazao je predsjednik SUMT-a Damir Aščić.

Inače, SUMT okuplja i predstavlja 65 posto svih malih trgovaca u Hrvatskoj, odnosno 360 pravnih subjekata sa 700 trgovina u petnaest županija koji zapošljavaju oko 2500 radnika. Prošle godine su ostvarili promet od 1,8 milijardi kuna, a Savez objedinjuje i zastupa pet regionalnih udruga: Udruga malih trgovaca Zagreb, Udruga trgovaca Međimurje, Udruge trgovaca Slavonije i Baranje, Udruga trgovaca '051' Rijeka te Udruga malih trgovaca Splitsko-dalmatinske županije.