Sastanak predstavnika računovodstvenih djelatnosti Županijske komore Dubrovnik

Objavljeno: 13. 06. 2018. , Ažurirano: 13. 06. 2018.

U Županijskoj komori Dubrovnik, 12. lipnja  održan je sastanak članica registriranih za obavljanje računovodstvenih djelatnosti. Glavna tema sastanka bila je analiza tržišta računovodstvenih usluga u Republici Hrvatskoj te mišljenja gospodarstvenika iz predmetnog područja zastupljeno kroz predstavnike Hrvatske gospodarske komore.

Trgovačka društva registrirana za obavljanje navedene djelatnosti zajednički su se očitovala na pitanja koja se odnose na prijedloge izmjena Zakona o računovodstvu, koji bi trebao stupiti na snagu 1. siječnja 2019. godine.

Sudionici sastanka su složni da se u ovu djelatnost treba uvesti više reda i kontrole, čime bi se zaštitila struka, ali i doprinijelo kvaliteti isporučene usluge krajnjim korisnicima.