Predsjednik Komore Zagreb pozvao u Hrvatsku poslovno izaslanstvo Industrijske i trgovačke komore Kijeva

Objavljeno: 22. 11. 2016. , Ažurirano: 23. 11. 2016.

Tijekom posjeta službenoga političkog i gospodarskog izaslanstva Republike Hrvatske Ukrajini u ponedjeljak, 22. studenoga, u Industrijskoj i trgovačkoj komori Kijeva sastali su se predsjednik Mikola Zasulski, predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich i njegov zamjenik Vitomir Klasić.

Na sastanku je istaknuta želja za daljnjim unapređenjem odnosa dviju komora koje su Ugovor o suradnji potpisale još 1995. godine i njihovih članica, čemu je svakako pridonio i Gospodarski forum na kojem je sudjelovalo oko 100 hrvatskih tvrtki. Upućen je poziv Industrijskoj i trgovačkoj komori Kijeva da iduće godine s poslovnim izaslanstvom posjeti Zagreb i Hrvatsku te tako još više pridonese razvoju gospodarskih odnosa. Trgovinska razmjena Hrvatske i Ukrajine bila je 2015. godine 45,7 milijuna američkih dolara, od čega je hrvatski izvoz bio 13,5 milijuna dolara, a Hrvatsku je prošle godine posjetilo 50.000 turista iz Ukrajine.