Sabatina 2016. – 26. Međunarodni susret vinogradara i vinara u Splitu i Neumu

Objavljeno: 19. 09. 2016. , Ažurirano: 07. 11. 2016.

U Županijskoj komori Split u ponedjeljak, 10. listopada, u 10 sati i 30 minuta održavat će se prvi dio aktivnosti iz programa predstojeće Sabatine; susret vinarskih zadruga, gospodarski forum o vinogradarstvu i vinarstvu, konferencija za tisak i promocija knjige Marketing vina (autori M. Ivanković i A. Kolega).

Ovo događanje već tradicionalno okuplja brojne hrvatske vinogradare i vinare, vinarske zadruge i tvrtke, znanstvenike i ostale zainteresirane sudionike, s ciljem edukacije, povezivanja i umrežavanja, razmjene znanja i iskustva.

Uz Zadružni savez Dalmacije kao glavnog organizatora, od samih početaka bila je i Hrvatska gospodarska komora, a manifestacija je u začecima zamišljena kao središnji događaj u Dalmaciji nakon berbe i prerade grožđa u vino.

Sabatina je danas svojim značajem prerasla dalmatinske, pa i hrvatske okvire te će se ove godine prvi put održati na teritoriju dviju država – Hrvatske i Bosne i Hercegovine, odnosno u Splitu i Neumu.

Ovogodišnji program obuhvaća niz stručnih predavanja, praktične radionice, kušanja i izložbe proizvoda, ocjenjivanje i nagrađivanje vina i jakih alkoholnih pića te organizirani studijski obilazak vinogradarsko-vinarskih odredišta na području Hercegovine.

Sudionici dolaze iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Francuske, Austrije, Mađarske, Njemačke, Italije, Slovenije, Srbije, Crne Gore i Makedonije.

Više informacija na poveznici: http://zsd.hr/sabatina.html

Kontakt-osoba u ŽK Split: Danica Poparić-Majić; tel.: 021/321-169