Hrvatske tvrtke izlagale na sajmu Eurosatory u Parizu

Objavljeno: 08. 06. 2018. , Ažurirano: 21. 06. 2018.

U Parizu se od 11. do 15. lipnja održavao Sajam naoružanja i vojne opreme Eurosatory 2018. Sajam se održava svake druge godine te spada među najveće svjetske vojne sajmove namijenjene kopnenoj vojsci te protuzračnoj obrani.

20180611_123204.jpg

Eurosatory, međunarodna izložba kopnene i zrakoplovne obrane i sigurnosti, održava se svake dvije godine kako bi se prikupila cijela ponuda i potražnja u području sigurnosti i obrane. Stvorena je u izvornom obliku 1967. godine i nikad se nije prestala razvijati. Svake je godine sve više sudionika, i posjetitelja i izlagača.

Neupitna kvaliteta ove međunarodne izložbe temelji se na:

1. International: Eurosatory okuplja svjetske izlagače, posjetitelje i novinare
  2. Business: Eurosatory nudi izlagačima, ali i posjetiteljima različite usluge kako bi im pomogao razviti svoje poslovne mogućnosti
  3. Tehnološki izlog: Eurosatory predstavlja brojnu opremu i sustave u prirodnoj veličini
  4. Forum za ideje: Eurosatory podržava razmjenu mišljenja o evoluciji obrane i sigurnosti među svim relevantnim igračima. Na cijeloj izložbi organiziraju se brojne konferencije.

20180611_123234.jpg

Eurosatory 2018 posjetila su 1802 izlagača iz 63 zemlje te ga je posjetilo 57.056 posjetitelja iz 153 zemlje na izložbenom prostoru od 167.217 četvornih metara, uz 39 nacionalnih paviljona i 1018 akreditiranih novinara. Ovaj vodeći svjetski događaj i dalje se razvija, posebno s povećanjem posjećenosti azijskih izlagača te zbog visoke ekspanzije u području cyber, bespilotnih globalnih sustava i robotike.

Zabilježen je i važan rast posjetitelja visokog profila: 220 službenih delegacija iz 94 zemlje (tj. 827 VIP) posjetilo je izložbu. Izložbu Eurosatory posjetilo je 13 ministara obrane, 23 zamjenika ministra obrane i državni tajnici. Sve to potvrđuje važnost koju taj sajam ima u svijetu naoružanja, obrane i sigurnosti te važnost koju hrvatske tvrtke i njeni proizvodi imaju u svijetu naoružanja, gdje svoj dio kolača mogu pronaći posebice zbog svoje iznimne i visoko cijenjene kvalitete i pouzdanosti.

20180613_152856.jpg

Hrvatska gospodarska komora organizirala je sudjelovanje ovih hrvatskih tvrtki na izložbenom prostoru od 225 m²: Šestan Busch d. o. o. Prelog, Galeb d. d. Omiš, Agencija Alan d. o. o. Zagreb, KAP-KO d. o. o. Zagreb, DOK-ING d. o. o., P-mtč d. o. o. Mursko Središće, Šešir d. o. o. Zagreb, Odjeća d. o. o. Zagreb i Ikom kovnica d. o. o. Zagreb, Jelen Professional d. o. o. Čakovec.

Hrvatske je izlagače i štand Hrvatske gospodarske komore 11. lipnja posjetio veleposlanik RH u Republici Francuskoj Filip Vučak, koji se susreo s hrvatskim predstavnicima i pružio im podršku u jačanju konkurentnosti i na francuskom tržištu i na području EU. Uz veleposlanika, podršku je svojim dolaskom tijekom cijelog trajanja sajma pružio državni tajnik u Ministarstvu obrane RH Zdravko Jakop, koji nam je također pružio pomoć u organizaciji i sudjelovanju na sastanku s predstavnicima Europske obrambene agencije, koji je održan 13. lipnja na štandu Hrvatske gospodarske komore. Cilj je sastanka bio informirati hrvatske tvrtke o mogućnostima koje EDA pruža u financiranju projekata razvoja i suradnje i unutar države i na području EU radi jačanja kapaciteta sigurnosti i obrane.