Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović
Izvor: HGK

Burilović: Građani moraju postati ambasadori akcije Kupujmo hrvatsko

Objavljeno: 25. 09. 2018. , Ažurirano: 25. 09. 2018.

"Na listi prepoznatljivih kvaliteta Hrvatske ne smijemo zaboraviti svoj rad, vještinu, kreativnost i svoje znanje koje je pretočeno u vrhunski proizvod ili uslugu. Trebamo biti jednako ponosni na maslinovo ulje i sir te na nogometni zgoditak. Svi znamo kako je teško biti poduzetnik i plasirati bilo kakav proizvod na izrazito konkurentno tržište. Svi ovdje prisutni izlagači, a ima ih više od 300, u tome su uspjeli i mi im od srca čestitamo. Ali ni oni ne mogu naprijed sami, stoga pozivam sve hrvatske građane da postanu ambasadori akcije Kupujmo hrvatsko", istaknuo je predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović na otvaranju akcije Kupujmo hrvatsko u Zagrebu, koja se održava danas i sutra na Trgu bana Josipa Jelačića od 9 do 19 sati.

IMG_5930 800x533.JPG

Akcija Kupujmo hrvatsko na Trgu Bana Jelačića; Izvor: HGK.

Zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba Olivera Majić naglasila je da ova akcija iz godine u godinu promiče domaće znanje inovativnost i trud. "Zahvaljujemo proizvođačima i pružamo im iskrenu potporu, ponajprije kupovinom domaćih proizvoda. Povezivanjem ćemo svojim kupcima omogućiti da imaju što veću dostupnost kvalitetnih hrvatskih proizvoda. Zagreb se etablirao kao turistička destinacija i tu moramo ugraditi što više domaćih proizvoda u stvaranje specifične ponude i slike koju šaljemo u svijet. Naša tradicija, domaća proizvodnja, mirisi i okusi lokalne gastronomije ono su što će nas izdvojiti iz konkurencije", poručila je Majić.

Olivera Najic 800x629.JPG

Zamjenica gradonačelnika Zagreba Olivera Majić; Izvor: HGK.

U promociji kvalitetnih domaćih proizvoda pomogla su i poznata lica glumačke scene poput Zijada Gračića, Kostadinke Velkovske, Siniše Ružića, Roberta Kurbaše, Tare Rosandić, Ines Bojanić, Mirne Medaković, Semente Rajhard i brojnih drugih. U sklopu akcije učenicima osnovnih i srednjih škola dodijeljene su nagrade za literarne i likovne radove.

Siniša Ružić, Kostadinka Velkovska 800x532.jpg

Među poznatim osobama na akciju su se pojavili i Kostadinka Velkovska i Siniša Ružić; Izvor: HGK.

HGK s ciljem stvaranja vizualnog identiteta kvalitete domaćih proizvoda i usluga dodjeljuje znakove Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, a proizvodi koji ih nose stoje uz bok svjetskim brandovima. Za promociju znakova HGK je u suradnji s Ministarstvom gospodarstva poduzetništva i obrta osigurala 7,5 milijuna kuna bespovratnih sredstava. To je prilika svim mikro, malim i srednjim tvrtkama da ostvare potporu za stjecanje prava uporabe znakova kvalitete HGK i tako još jače brandiraju svoje proizvode.

IMG_6651 800x533.JPG

Dogradonačelnica Majić i predsjednik Burilović dodijelili su nagrade za literarne i likovne radove učenicima osnovnih i srednjih škola te njihovim mentorima; Izvor: HGK.

Akcija Kupujmo hrvatsko napravila je velik iskorak u osvještavanju važnosti kupovanja domaćih proizvoda. Posljednje istraživanje HGK pokazalo je da 78 posto građana vodi računa o kupnji hrvatskih proizvoda prilikom odlaska u kupnju te je čak njih 86 posto spremno izdvojiti više kuna za kvalitetan domaći proizvod. Akcija se nakon Vukovara, Rijeke i Zagreba nastavlja u Bjelovaru, dok će se specijalizirani projekt "Kupujmo hrvatsko – hrvatski proizvod za hrvatski turizam" održati u studenome u Zagrebu.

Mario Valentić 800x532.jpg

Akcija ima i svog superheroja; Izvor: HGK.