Održan drugi road-show u sklopu EU projekta 4helix+
Izvor: HGK ŽK ZADAR

Treći događaj Road show projekta 4helix+

Objavljeno: 23. 09. 2020. , Ažurirano: 23. 09. 2020.

Događaj Road show projekta Empowering the 4 helix of MED maritime clusters through an open source/knowledge sharing and community-based approach in favour of MED blue growth - 4helix+, programa Europske unije Interreg Mediteran, održat će se online 29. rujna od 11 do 11 sati i 45 minuta, a domaćin će mu biti ŽK Zadar.

Namijenjen je područnim i državnim javnim ustanovama te privatnim tvrtkama, a predstavit će shemu dodjele inovacijskih vaučera tvrtkama iz plavoga gospodarstva Zadarske županije te Kibernetički prostor uspostavljen na internetskoj stranici projekta 4helix+ koji omogućuje povezivanje poduzetnika s područja Mediterana.

HGK – Županijska komora Zadar u projektu je jedan od deset partnera. Započeo je 1. veljače 2018., a završava 31. listopada ove godine. Ukupni proračun projekta je 2.193.983,75 eura. Projekt se sufinancira iz ERDF i IPA II fonda, programa Interreg Mediteran. Glavna mu je aktivnost bila dodjela inovacijskih vaučera tvrtkama iz tzv. plavog gospodarstva. U Zadarskoj županiji na projektnom natječaju prošle godine zaslužilo ih je šest tvrtki. Dodijeljenim im iznosima od po deset tisuća eura provele su projekte inovacije svojih djelatnosti.

Prijaviti se na Road Show možete prijavnicom u nastavku teksta do 28. rujna, nakon čega ćete dobiti poveznicu za uključivanje u događaj na internetskoj platformi Microsoft Teams.

Više informacija možete dobiti u u ŽK Zadar od Ivana Jadreška na adresu elektroničke pošte ijadresko@hgk.hr.

Vrijeme Aktivnost
29.09.2020
11:00 - 11:45 predstavljanje sheme provedenog Natječaja za dodjelu inovacijskih vaučera tvrtkama iz Plavoga gospodarstva Zadarske županije u sklopu projekta 4helix+ (Jadranka Pelikan, vanjski stručnjak u projektu, Pelikan consult d. o. o. Zadar)
11:15 - 11:30 predstavljanje tvrtki - dobitnica inovacijskih vaučera na natječaju projekta 4helix+ ( Foka d. o. o., Magic Croatia d. o. o., Zara agent d. o. o., Ribarski obrt Milivoj Blaslov, Obrt Lanđin i Shuttle tours d. o. o.) i njihovih projekata (Vesna Vertovšek, vanjski stručnjak u projektu)