Potpredsjednik Barbarić (drugi s lijeva na fotografiji) u razgovoru s delegacijom Ministarstva međunarodne trgovine UK
Izvor: HGK

Potpredsjednik Barbarić primio delegaciju Ministarstva međunarodne trgovine UK

Objavljeno: 28. 11. 2019. , Ažurirano: 28. 11. 2019.

Potpredsjednik za međunarodne poslove i EU Hrvatske gospodarske komore Ivan Barbarić primio je danas delegaciju Ministarstva međunarodne trgovine Ujedinjenog Kraljevstva, koju je predvodio Chris Barton, direktor za bilateralne trgovinske odnose u Ministarstvu.

Tijekom sastanka gospodarski su odnosi dviju država ocijenjeni pozitivno, posebice u području pružanja usluga čija je razmjena lani rasla više od 60 %, što je otvara mogućnost još većeg unaprjeđenja bilateralnih trgovinskih odnosa.

Potpredsjednik Barbarić i direktor Barton najavili su da će razvijati suradnju dviju institucija te da će i Komora i Ministarstvo nastaviti pomagati poslovne ljude iz obiju država, posebice oko procesa izlaska Ujedinjenog Kraljevstva iz EU.

Obje su strane zaključile da su zainteresirane za produbljenje suradnje zbog čega će uskoro organizirati posjete poslovnih delegacija – tvrtki iz UK Hrvatskoj i uzvratno.