S Krapinsko-zagorskom županijom potpisan ugovor o sufinanciranju promocije gospodarstvenika u 2018. godini

Objavljeno: 19. 02. 2018. , Ažurirano: 21. 02. 2018.

Danas su u Krapini potpisani ugovori o dodjeli bespovratnih sredstava HGK – Županijskoj komori Krapina i Obrtničkoj komori Krapinsko-zagorske županije (KZŽ) za promociju gospodarstva u 2018. godini.

HGK – Županijska komora Krapina dobiva 150 tisuća kuna za promociju gospodarstvenika u zemlji i inozemstvu. Od 2014. do 2017. godine Krapinsko-zagorska županija sufinancirala je promociju gospodarstvenika sa 400 tisuća kuna, a lani je izdvojila i dodatnih 56 tisuća kuna za izradu promofilma o gospodarstvu KZŽ-a.

Ugovore su sa županom Željkom Kolarom potpisali predsjednik HGK – Županijske komore Krapina Josip Grilec i predsjednik Obrtničke komore KZŽ-a Davor Pleško.

Županija već nekoliko godina u svom proračunu osigurava sredstva za promociju gospodarstva, a gospodarstvo taj dio dobro vraća, što se vidi iz gospodarskih pokazatelja za 2016. i 2017. godinu. Vjerujem da su za dio tih dobrih rezultata zaslužni odlasci na sajmove, bez kojih se ne može – istaknuo je Josip Grilec uz zahvalu Županiji.

Potpisivanje_ugovora s KZŽ-2.jpg

Župan KZŽ-a Željko Kolar i predsjednik ŽK Josip Grilec

Župan Kolar zahvalio je objema komorama, svim gospodarstvenicima, poduzetnicima i obrtnicima s područja županije na sjajnim rezultatima koje su postigli u 2016. godini, za koju postoje službeni rezultati, a prema svim pokazateljima, prošla godina trebala bi biti još bolja, s više od 12 milijardi ukupnog prihoda.

- Taj trend povećanja gospodarske aktivnosti na području KZŽ-a zapravo je naša obaveza, da  dio novaca iz proračuna koje dobivamo iz poreza na dohodak vratimo ljudima koji su ga i stvorili, što oni sjajno koriste za promociju gospodarstva, poduzetništva i obrtništva na području čitave EU i zbog toga imamo takav rezultat da smo po pokrivenosti izvoza uvozom među prve dvije ili tri županije u Hrvatskoj. Mi smo partneri i svi zajedno radimo na promociji gospodarstva KZŽ-a i stvaranju gospodarske klime za ulaganje – istaknuo je župan Kolar.