Prijave na regionalne radionice Pripreme na natječaj za spremnike za odvojeno prikupljanje otpada

Objavljeno: 10. 04. 2018. , Ažurirano: 13. 04. 2018.

Prijave na regionalnu radionicu Pripreme prijave na javni poziv za iskaz interesa za nabavu spremnika za odvojeno prikupljanje otpada

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost objavio je 6. travnja Javni poziv za iskaz interesa za nabavu spremnika za odvojeno prikupljanje otpada.

Svi materijali poziva nalaze se na poveznici, a upite možete poslati e-mailom na adresu: spremnici@fzoeu.hr. Upiti će se objedinjavati i na njih će se odgovarati jednom tjedno.

Regionalne radionice održat će se:

• u Zagrebu, u Hrvatskoj gospodarskoj komori, Rooseveltov trg 2 u ponedjeljak, 16. travnja, u 11 sati;
  • u Rijeci, u Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Rijeka, Bulevar oslobođenja 23 u utorak, 17. travnja, u 11 sati;
  • u Osijeku, u Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Osijek, Europska avenija 13 u ponedjeljak, 23 .travnja, u 11 sati;
  • u Splitu, u Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Split, Obala Ante Trumbića 4 u četvrtak, 26. travnja, u 11 sati.

Sva su mjesta na radionici u Zagrebu popunjena te vam predlažemo da, ako vam je zgodno, potražite mjesto na nekoj drugoj radionici.

Predviđeno je vrijeme trajanja radionice tri sata, a sudionici bi prije radionice trebali proučiti dokumentaciju dostupnu na mrežnim stranicama Fonda. Korisnicima preporučujemo da ponesu prijenosna računala koja će im biti potrebna za praktični dio radionice. U sklopu praktičnog dijela bit će dodatno pojašnjena metodologija izračuna radi što točnijeg određivanja potrebne količine spremnika za odvojeno prikupljanje otpadnog papira i kartona, plastike, stakla, tekstila te biootpada.

Javni poziv je otvoren 45 dana. Nakon što Fond obradi sve pristigle zahtjeve, bit će moguće procijeniti ukupni iznos investicije, na temelju kojeg će Fond provesti objedinjeni postupak javne nabave.

Sredstva za ovu namjenu osiguralo je Ministarstvo zaštite okoliša i energetike putem Operativnog programa Konkurentnosti i kohezija. Tako će se 85 posto investicije sufinancirati iz europskog Kohezijskog fonda, dok 15 posto sredstava moraju osigurati jedinice lokalne samouprave u svojim proračunima.

Za sudjelovanje u edukaciji prijavite se online prijavnicom: