Osnivanje Sekcije Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Osijek

Objavljeno: 19. 03. 2019. , Ažurirano: 19. 03. 2019.

HGK – Županijska komora Osijek ispituje interes županijskih tvrtki za osnivanje Sekcije Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Osijek.

Sekcija bi okupljala tvrtke članice HGK – ŽK Osijek registrirane za srodne djelatnosti i bila bi dio Zajednice za zaštitu okoliša koja djeluje u Hrvatskoj gospodarskoj komori. Osnivanjem Sekcije članicama bi se omogućila lakša zaštita zajedničkih interesa, unapređenje suradnje te pokretanje novih projekata.

Radom Sekcije članice Hrvatske gospodarske komore u suradnji s predstavnicima znanstvene zajednice te relevantnih državnih, regionalnih i lokalnih institucija kreiraju poslovnu politiku i prilike radi poboljšanja poslovanja te poticanja razvitka županijskoga gospodarstva.

Rad Sekcije bi se odvijao putem:

• organiziranja radnih sastanaka radi rasprave problematike povezane uz obavljanje djelatnosti;
  • suradnje između članica, radi razmjene znanja i iskustava te međusobnog povezivanja;
  • zajedničkog nastupa prema kreatorima hrvatske makroekonomske politike i zakonodavnim tijelima;
  • aktivnosti za unapređenje poslovanja tvrtki putem stručnih seminara povezanih s novim tehnologijama, izmjenom zakonske regulative i sl.

Ako ste zainteresirani i smatrate da bi vam koristio rad u Sekciji, molimo da popunite online obrazac u nastavku ovog teksta do 19. travnja.

Kontakt-osoba za više informacija u ŽK Osijek jest Josipa Weber Tojagić, tel.: 031/223-820, e-adresa: jweber@hgk.hr