Alternativna goriva i kulturna baština

Objavljeno: 08. 07. 2018. , Ažurirano: 10. 07. 2018.

Zajednica za ukapljeni naftni plin Hrvatske gospodarske komore, Pučko otvoreno učilište Auto moto centar Nova Gradiška i Grad Nova Gradiška pripremaju stručno-edukativni skup Alternativna goriva i kulturna baština radi prepoznavanja prednosti korištenja alternativnih goriva i zaštite kulturne baštine. Događaj će se održati u srijedu, 11. srpnja, u 10.30 sati u Gradskoj vijećnici u Novoj Gradiški, na adresi Trg kralja Tomislava 1.

Na skupu će se predstaviti problemi povezani sa zaštitom zraka, posljedice koje mogu nastati na objektima kulturne baštine, arhiviranje stanja objekata kulturne baštine korištenjem suvremenih informatičkih metoda (3D digitaliziranje) te posljedice upotrebe dizelskog goriva u prometu u Europskoj uniji i Republici Hrvatskoj.

Program uključuje izlaganja predstavnika Hrvatske gospodarske komore, Ministarstva kulture, Sveučilišta u Zagrebu, Međunarodne plinske Unija za stlačeni prirodni plin (IGU-CNG), Centra za vozila, Zajednice za ukapljeni naftni plin Hrvatske gospodarske komore i drugih predstavnika poslovne zajednice. Program se nalazi ovdje.

Mole se zainteresirani da se za sudjelovanje prijave ispunjavanjem web-obrasca u nastavku.