Jedanaesta Konferencija o DOP-u i 12. dodjela nagrada Indeksa DOP-a

Objavljeno: 15. 11. 2019. , Ažurirano: 15. 11. 2019.

U Hotelu Esplanade Zagreb, u utorak, 19. studenoga, održava se 11. Konferencija o društveno odgovornom poslovanju kojoj je glavni pokrovitelj Hrvatska gospodarska komora.

Konferencija će ugostiti domaće i strane stručnjake koji će govoriti o dostignućima i očekivanjima u području održivog razvoja te trendovima koji se očekuju u budućem razdoblju. Glavna tema ovogodišnje konferencije bit će Klimatske promjene. U skladu s trendovima Europske unije, ove godine posebne teme bit će pitanje politike raznolikosti te integracija Ciljeva održivog razvoja u regulatorni okvir Republike Hrvatske.

Tijekom konferencije bit će upriličena i dodjela nagrada Indeks DOP-a. Nagrada se dodjeljuje najboljim poduzećima za primjenu DOP praksi u četiri glavne kategorije:

• velika
  • srednja
  • mala i
  • javna poduzeća,

zatim nagrade za najbolje tvrtke u posebnim područjima:

• Odgovorne politike i prakse u radnoj okolini
  • Odgovorne politike i prakse upravljanja okolišem
  • Društveno odgovorni odnosi sa zajednicom
  • Društveno odgovorne politike raznolikosti i zaštite ljudskih prava,

te za najveći napredak u odnosu na prethodno razdoblje.

Nagrade se dodjeljuju temeljem projekta Hrvatske gospodarske komore i Hrvatskog poslovnog savjeta za održivi razvoj provedenog po 12 put.

Program pronađite ovdje