Izvor: Pixabay.com

Rudo Mihalinec, vlasnik tvrtke Kaptol Cargo d.o.o.

Objavljeno: 07. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Članarina ne smije biti prijetnja za gašenje Komore

Moja iskustva s Hrvatskom gospodarskom komorom su izuzetno dobra. To je mjesto gdje sam dobio jako puno informacija, a informacije i jesu to što se traži od HGK, jer HGK vam neće dati kruha ili vina, niti nešto za jesti i piti, niti će vam dati posao, ali ćete dobiti najaktualnije informacije. Tu su moja iskustva izuzetno pozitivna.

Još nešto želim naglasiti: HGK su prije 160 godina osnovali svi gospodarstvenici iz Hrvatske, te stoga Komora ne smije biti talac jednog čovjeka ili njih nekolicine, da se zbog njega prijeti njenim ukidanjem. Jer ako se želi ukinuti članarina za 90 posto članova, a male tvrtke čine većinu u HGK i doprinose 80 posto prihoda Komore, ta članarina je veoma mala - to je neke 42 kune mjesečno. To ne predstavlja teret ni onim najmanjima da bi bio razlog ukidanja, odnosno prijetnji da se HGK treba ugasiti.

Također, Komora je mjesto gdje se svi gospodarstvenici mogu naći. S druge strane, Komora se mora iznutra otvoriti, mora se promijeniti, otvoriti svojim članicama i pružati im više informacija koje bi trebale biti dostupne što širem članstvu. Tako bi i članstvo znalo za što plaća te 42 kune, odnosno da ima koristi od te 42 kune.