Regionalna konferencija Nova pravila ICC-a o ubrzanom postupku za sporove male vrijednosti i regionalni izazovi

Objavljeno: 02. 05. 2017. , Ažurirano: 23. 05. 2017.

ICC Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora, u suradnji s Međunarodnim arbitražnim sudištem ICC-a, pozivaju vas na regionalnu konferenciju New ICC Expedited Procedure Rules for Small Claims and Regional Challenges, koja će se održati 23. svibnja u Zagrebu u HGK, na adresi Rooseveltov trg 2.

Na ovoj će se konferenciji predstaviti nova ICC-eva arbitražna pravila te će se obuhvatiti i druge relevantne teme, uzimajući u obzir regionalne izazove. Za korisnike ICC-eve arbitraže i profesionalce koji žele biti u toku s najnovijim promjenama u arbitraži u Adria regiji, to je događaj koji se ne smije propustiti.

Uvod u seminar

Cilj posljednje revizije Arbitražnih pravila ICC-a jest daljnje povećanje učinkovitosti, transparentnosti i etike ICC-eve arbitraže omogućavajući jednostavniji arbitražni postupak i smanjenje troškova.

Na snazi od 1. ožujka, revidirana pravila omogućavaju da se pravila za ubrzane postupke automatski primjenjuju na sve arbitražne sporove, čija je vrijednost predmeta spora manja od dva milijuna dolara. Druge promjene odnose se na mogućnost svake stranke da od Sudišta ICC-a zatraži obrazloženje odluke poput odluke o izuzeću arbitara (tako da se ne traži pristanak svih stranaka, kako se zahtijevalo prema prijašnjim pravilima), prima facie odluke o nadležnosti i odluke o spajanju postupaka.

Ostale teme:

• regionalni izazovi arbitraže
  • sporovi poslije spajanja i preuzimanja
  • arbitraža i stečaj

Kome je seminar namijenjen?

• odvjetnicima
  • korporativnim pravnicima
  • arbitrima
  • izmiriteljima
  • svim zainteresiranim stručnjacima, menadžerima i članovima akademske zajednice

Predavači

• Danela Arsovska - ‎predsjednica Saveza privrednih komora Makedonije i ICC-a Makedonije
  • Davor Babić - redovni profesor, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • Filip Boras - partner, Baker McKenzie, Beč
  • Petar Ceronja - odvjetnik, Buterin & Posavec, Zagreb
  • Milena Đorđević - docent, Pravni fakultet Sveučilišta u Beogradu
  • Živa Filipič - savjetnik, Međunarodno arbitražno sudište ICC-a, Pariz
  • Jasnica Garašić - redovni profesor, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • Marina Kralj Miliša - članica Uprave, Končar - Elektroindustrija d.d., Zagreb
  • Milan Lazić - partner, Karanović & Nikolić OAD, Beograd
  • Fatos Lazimi - partner, Optima Legal & Financial, Tirana
  • Maja Menard - ‎partnerica, Ulčar & Partnerji, Ljubljana
  • Hrvoje Sikirić - redovni profesor, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • Sunčanica Skupnjak Kapić - glavna tajnica, ICC Hrvatska
  • Dalibor Valinčić - partner, Wolf Theiss Rechtsanwälte GmbH & Co KG, Zagreb

Radni jezici: engleski i hrvatski

Kotizacija i uvjeti prijave

Kako se možete prijaviti?

• ispunjavanjem online-prijavnice u nastavku
  • po zaprimljenoj prijavi sudioniku će se elektroničkim putem proslijediti predračun; registracije će se obrađivati redoslijedom zaprimanja
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-a Hrvatska (u nastavku)

Rok za prijavu sudionika: 18. svibnja.

Iznos kotizacije:

• članice ICC-a : 99,00 eura*
  • nečlanice ICC-a:130,00 eura*
  • 10% popustaza prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe

Rok za plaćanje kotizacije: 22. svibnja.

* za sudionike iz RH cijena kotizacije se obračunava po srednjem tečaju EUR/HRK HNB-a na dan izdavanja predračuna

(na navedene cijene ne obračunava se PDV)

Kotizacija uključuje radne materijale i dokumente, ručak i osvježenje u pauzama te koktel-zabavu (nakon konferencije) u organizaciji Odvjetničkog društva Buterin & Posavec, Zagreb.

Napomena: putni i hotelski troškovi nisu uključeni u cijenu registracije; sudionici moraju sami osigurati putne aranžmane i hotelske rezervacije.

Uvjeti prijave i otkazivanja

Ovdje možete pogledati Uvjete prijave i otkazivanja ICC-a Hrvatska.

PARTNERI

ALB.png MAC.png   SERB.pngSLO.png