Razgovori o inicijativi okupljanja gospodarstvenika Zagrebačke županije

Objavljeno: 01. 10. 2020. , Ažurirano: 01. 10. 2020.

Organiziranje susreta gospodarstvenika zagrebačke županije, kao jedne od najrazvijeniji regija u Hrvatskoj, bila je tema razgovora predsjednika HGK – Komore Zagreb Vitomira Klasića i pročelnika Odjela za poduzetništvo, investicije i fondove EU Grada Velike Gorice Domagoja Ilečića.

Susret bi trebao postati tradicionalan, a cilj mu je povezivanje, investiranje i zajednički izlazak na međunarodna tržišta. Poduzetnici od ove inicijative očekuju, prije svega, bržu i učinkovitiju lokalnu upravu koja bi im omogućila jasnu, brzu i jednostavnu mogućnost rada i investiranja u zagrebačkoj županiji.

Inicijator ideje HGK – Komora Zagreb bila bi most i podrška poduzetnicima u njihovim zahtjevima i potrebama prema lokalnim zajednicama, kazao je Klasić, naglasivši potrebu jače suradnje.

Sastanku su nazočili i Zvonimir Viduka, zamjenik predsjednika Gospodarskog vijeća HGK – Komore Zagreb, te član Vijeća Roman Krunić. Klasić je iskoristio susret i za upoznavanje predstavnika Velike Gorice s akcijama i uslugama HGK, prije svega s Digitalnom komorom i znakovima Hrvatske kvalitete.