Radionica u sklopu projekta SUECH o energetskoj obnovi zgrada

Objavljeno: 26. 03. 2018. , Ažurirano: 27. 03. 2018.

Pozivamo vas na radionicu projekta SUECH koja će se održati 5. travnja, u 16 sati u HGK – Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Projekt je usmjeren na poboljšanje kvalitete života i okoliša u prekograničnom području putem zajedničkih aktivnosti održivog korištenja energije, uključujući i korištenje biomase kao obnovljivog izvora energije u objektima u javnom i privatnom vlasništvu. Projekt provodi Grad Osijek sa svojim partnerima iz Hrvatske: Regionalnom razvojnom agencijom Slavonije i Baranje, Obnovljivim izvorima energije d. o. o., Udrugom EU Centar te partnerima iz Mađarske: tvrtkom Inno-Motive Regional Development i Gradom Kozármislenyjem.

U okviru projekta istražit će se pravni okviri za primjenu mjera energetske učinkovitosti u zgradarstvu u obje države, pripremiti projektna dokumentacija za energetski učinkovitu obnovu objekata u gradovima Osijeku i Kozarmislenyju te provesti niz edukacijskih aktivnosti (radionice, konferencije, dani energije, studijska putovanja) namijenjenih i regionalnoj i lokalnoj upravi i samoupravi te akademskoj zajednici, stručnoj javnosti i građanstvu. Cilj je projekta jačanjem postojećih veza i širenjem postojećeg znanja osigurati praktičnu primjenu učinkovitog i održivog korištenja energije u zgradarstvu s obje strane granice i u svim segmentima društva.

Projekt traje 12 mjeseci, a završava zaključno s 31. svibnjem. Vrijednost projekta je 246.979,60 €, od čega je Europska unija sufinancirala projekt s 209.932,66 €.

Radionica je organizirana uz potporu Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore  Osijek, a namijenjena je svima pred kojima predstoji energetska obnova zgrada.

Program radionice nalazi se u pratećim dokumentima.

Sudjelovanje na radionici je besplatno, ali se potrebno prijaviti putem online prijave u nastavku ovog teksta. Rok za prijavu je 4. travanja.