Kohezijska politika Europske unije i Hrvatska 2014. – 2020. – Vodič kroz strateški okvir i pregled mogućnosti financiranja

Objavljeno: 15. 09. 2015. , Ažurirano: 26. 08. 2016.

Izdavanjem publikacije Hrvatska gospodarska komora poduzetnicima, a i zainteresiranoj javnosti, približava tematiku Europskih strukturnih i investicijskih fondova

Republika Hrvatska 1. srpnja 2013. godine pristupila je Europskoj uniji te time postala punopravna članica elitnoga kluba zemalja, koji je jedan od najznačajnijih političkih i gospodarskih čimbenika na svijetu. Punopravno članstvo, između ostalog, donosi i velike mogućnosti koje pružaju fondovi Kohezijske politike EU. Sama upotreba sredstava fondova Europske unije predstavlja veliku priliku, ali i izazov za Republiku Hrvatsku.

Izdavanjem publikacije "Kohezijska politika Europske unije i Hrvatska 2014. - 2020. - Vodič kroz strateški okvir i pregled mogućnosti financiranja", Hrvatska gospodarska komora namjerava poduzetnicima, a i zainteresiranoj javnosti, približiti tematiku Europskih strukturnih i investicijskih fondova te pružiti informacije o mogućnostima sufinanciranja razvojnih projekata.

Publikacija obrađuje sljedeće teme:

• Kohezijska (regionalna) politika
  • Strategija 2020. (Europe 2020)
  • Europski strukturni i investicijski fondovi
  • Regulatorni (pravni) okvir ESI fondova
  • NUTS regije u EU
  • Upravljačka struktura za provedbu fondova kohezijske politike EU u Hrvatskoj
  • Partnerski sporazum i Operativni programi
  • Učinci Kohezijske politike u novim državama članicama tijekom proračunske perspektive 2007. - 2013. i glavni prioriteti za razdoblje 2014. - 2020.

Publikaciju možete preuzeti putem poveznice.