Prva Poslovna konferencija Foruma gospodarskih komora jadransko-jonskog područja u Mostaru

Objavljeno: 05. 04. 2018. , Ažurirano: 06. 04. 2018.

Prva Poslovna konferencija Foruma gospodarskih komora jadransko-jonskog područja Regionalni razvoj – Izazovi budućnosti održat će se u Mostaru 11. travnja, u 10 sati. Konferencija se održava u sklopu 21. međunarodnog sajma gospodarstva u Mostaru, od 10. do 14. travnja.

Organizatori poslovne konferencije su Forum gospodarskih komora jadransko-jonskog područja (AIC Forum), Hrvatska gospodarska komora i Privredna/Gospodarska komora Federacije BiH.

Forum gospodarskih komora jadransko-jonskog područja jedan je od ključnih sudionika Strategije Europske unije za jadransko-jonsku regiju (EUSAIR), kojom su definirana tematska područja od zajedničkog interesa za države regije.

Budući da je suradnja svih sudionika preduvjet kvalitetnog sagledavanja ovih područja i detektiranja zajedničkih projektnih aktivnosti, upravo se s tim ciljem i organizira poslovna konferencija.

U sklopu konferencije održat će se četiri panela:

• Čista energija za jadransko-jonsku regiju
  • Prometno povezana jadransko-jonska regija
  • Izazovi digitalne transformacije
  • Turizam i trgovina.

Panel Prometno povezana jadransko-jonska regija moderirat će potpredsjednica HGK za graditeljstvo, promet i veze te predsjednica AIC Foruma Mirjana Čagalj, panele Čista energija i Izazovi digitalne transformacije potpredsjednik HGK za industriju i IT, energetiku i zaštitu okoliša Tomislav Radoš, a panel Turizam i trgovina potpredsjednik Privredne/Gospodarske komore Federacije BiH Marko Šantić. Na njima će sudjelovati eminentni stručnjaci, predstavnici ministarstava, gospodarskih komora te tvrtki povezanih s navedenim područjima iz Hrvatske, BiH, Crne Gore, Srbije i Italije.

Poziv i program konferencije nalaze se u pratećim dokumentima.

Zainteresirani za sudjelovanje trebaju se prijaviti domaćinu manifestacije, Privrednoj/Gospodarskoj komori Federacije BiH – Ured Mostar, tel.: +387 36 332-963, e-mail: gkfbih@tel.net.ba

Forum gospodarskih komora jadransko-jonskog područja mreža je gospodarskih komora iz osam zemalja jadransko-jonske regije (Italije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Albanije, Grčke te Srbije), koja trenutno broji 46 komora, koje predstavljaju oko 1.800.000 tvrtki na ovom području. Djeluje od 2001. godine, kada su ga pokrenule HGK – Županijska komora Split i Gospodarska komora Ancone, a v. d. predsjednice ŽK Split Mirjana Čagalj predsjednica je Foruma u mandatu 2017. – 2019. godine.