Izvor: Pixabay

Što treba cestovnim prijevoznicima za povrat dijela trošarina na gorivo i PDV iz inozemstva

Objavljeno: 05. 02. 2020. , Ažurirano: 05. 02. 2020.

Proširena sjednica Strukovne grupacije za cestovni prijevoz Županijske komore Bjelovar održat će se u utorak, 18. veljače, u 10 sati, u ŽK Bjelovar, na adresi P. Preradovića 4/I. Na sjednici će djelatnici Carinske uprave Koprivnica predstaviti preduvjete za povrat dijela trošarine za plaćeno dizelskog gorivo, propisano Pravilnikom o ostvarivanju prava na povrat dijela plaćene trošarine za dizelsko gorivo u komercijalnom prijevozu robe i putnika.

Uz to, na dnevnome redu se očekuje i predstavljanje načina za podnošenje zahtjeva za povrat PDV-a plaćenog u inozemstvu, o čemu će govoriti predstavnik Porezne uprave, Područnog ureda Bjelovar.

Na sjednicu će biti pozvani i prijevoznici s područja Koprivničko-križevačke županije te članice Komore koje obavljaju računovodstvene djelatnosti.

Prijaviti se možete online obrascem u nastavku teksta, najkasnije do 16.veljače.

Za više informacija možete se u ŽK Bjelovar obratiti Heleni Pogledić (telefon 043/274-067).