Izvor: Blueair projekt

Projekt BLUEAIR predstavljen na 6. forumu strategije EU-a za jadransku i jonsku regiju

Objavljeno: 17. 05. 2021. , Ažurirano: 18. 05. 2021.

Projekt BLUEAIR predstavljen je na 6. godišnjem forumu strategije EU-a za jadransku i jonsku regiju (EUSAIR) pod sloganom "Uzduž obala zajedničkog mora".

Dvodnevni događaj, na kojem je sudjelovalo više od 500 sudionika, zbog ograničenja uzrokovanih pandemijom održan je putem interneta. Prvoga je dana, vodeći partner na projektu AREA Science Park predstavio projekt, svoje glavne aktivnosti i ciljeve tijekom mrežne tribine "Prvi stup – plavi rast", dok je drugog dana, tijekom INTERREG VB ADRION specijala "ADRION kao pokretač inovacijskog ekosustava jadransko-jonskog područja: Važnost S3 za proces proširenja i najbolje prakse financirane iz Programa", projektni partner Hrvatska gospodarska komora, na primjerima projekata OISAIR i BLUEAIR, objasnila kako se EU projekti nose i rade sa Strategijom pametne specijalizacije.

BlueAir1.png
Domagoj Šarić, Hrvatska gospodarska komora

Šesti forum strategije EU-a za jadransku i jonsku regiju, koji je održan 11. i 12. svibnja, organizirali su Republika Slovenija i Europska komisija uz potporu EUSAIR Facility Pointa. Forum je bio završni događaj slovenskog predsjedanja strategijom EUSAIR koje je Slovenija preuzela u lipnju 2020. godine, a koje završava krajem svibnja 2021. Glavna tema slovenskog predsjedavanja bila je zelena povezanost s ciljem poboljšanja kvalitete života uz obale zajedničkog mora kao poprečna komponenta sva četiri EUSAIR stupa.

BlueAir2.jpgElena Banci, Area Science Park

Više o projektu saznajte ovdje.