Stručni ocjenjivački sud u radu
Izvor: HGK

Proglašenje rezultata 16. edukacijskog natjecanja u kvaliteti voćnih rakija i likera

Objavljeno: 17. 11. 2020. , Ažurirano: 10. 12. 2020.

HGK – Županijska komora Osijek i ove je godine organizirala, u suradnji s Prehrambeno tehnološkim fakultetom Osijek i Općinom Semeljci, edukacijsko natjecanje u kvaliteti voćnih rakija i likera. Riječ je o 16. ocjenjivanju na koje su prijavljena ukupno 242 uzorka rakija i likera proizvođača iz cijele Hrvatske. Organoleptičko ocjenjivanje održano je 16. studenoga u ŽK Osijek.

ocjenjivanje rakija.jpg
Ocjenjivači tijekom testiranja; Izvor: HGK.

Od ukupnog broja uzoraka 176 su voćne rakije, među kojima je 81 uzorak rakije šljivovice. Od ukupno 66 likera prijavljena na natjecanje, najviše je likera od višnje – 20.

Svi uzorci su prošli fizikalno-kemijsku analizu, dok je organoleptičko ocjenjivanje provelo 12 stručnih ocjenjivača pod vodstvom prof. dr. sc. Borislava Miličevića.

Proglašenje rezultata te dodjela priznanja 16. edukacijskog natjecanja u kvaliteti voćnih rakija i likera održat će se u petak, 27. studenoga, u 10 sati u HGK - Županijskoj komori Osijek. Prvotno je planirano da se, kao i prethodnih godina, proglašenje rezultata održi u Općini Semeljci, ali zbog epidemioloških mjera događanje je premješteno u ŽK Osijek, a na dodjeli priznanja će moći sudjelovati samo izravno pozvani pobjednici ovog natjecanja.

Zbog neodgodivih razloga proglašenje rezultata i dodjela priznanja 16. edukacijskog natjecanja u kvaliteti voćnih rakija i likera ODGAĐA SE DO DALJNJEG.

Novi datum za proglašenje rezultata 16. edukacijskog natjecanja u kvaliteti voćnih rakija i likera je petak, 11. prosinca u 10 sati u Županijskoj komori Osijek.