Delegacija žena poduzetnica Makedonije u ŽK Vukovar

Objavljeno: 17. 08. 2018. , Ažurirano: 28. 08. 2018.

Županijsku komoru Vukovar 27. kolovoza posjetila je delegacija žena poduzetnica iz Republike Makedonije. Delegaciju su primili predsjednica i direktor Županijske komore Vukovar. Posjet Hrvatskoj organiziran je u sklopu EU projekta We make (Žensko poduzetništvo za konkurentnost) čiji je nositelj GTF – Inicijativa za održivi rast iz Zagreba. Predsjednica ŽK Vukovar Vinka Ivanković pozdravila je gošće i predložila mogućnosti suradnje i podrške. Direktor ŽK Vukovar Ivan Marijanović predstavio je opće gospodarske pokazatelje, najzastupljenije djelatnosti te uvoz, odnosno izvoz Republike Hrvatske s Republikom Makedonijom.

Poduzetnice dolaze kako bi se upoznale s mogućnostima suradnje od Vukovara, Zagreba, Otočca, Sinja, Splita do Dubrovnika.

U delegaciji je 13 osoba, devet poduzetnica iz raznih gospodarskih grana (odvjetništvo, grafički dizajn, trgovina, wellness i dr.), dvije osobe iz Asocijacije poslovnih žena Republike Makedonije te dvije osobe iz GTF-a.